Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Ankara’daki Engelli Gence Tokat Olayının Perde Arkası Ortaya Çıktı

Ankara’daki Engelli Gence Tokat Olayının Perde Arkası Ortaya Çıktı

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş rövanş karşılaşmasında yaşanan ‘engelliye tokat’ olayının perde arkası ortaya çıktı.

 

blank

blank

Ziraat Türkiye Kupası‘nda (ZTK) 6 Şubat salı günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş rövanş karşılaşmasında yaşanan ‘engelliye tokat’ olayının perde arkası ortaya çıktı.

ENGELLİ TRİBÜNÜNÜ TERK ETMEK İSTEDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan olay, geçen salı günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş rövanş karşılaşması öncesi meydana geldi. Engelli İrfan Gülalan, tekerlekli sandalyesiyle, engellilere ayrılan tribün yerine başka tribüne geçmek istedi. Gülalan, kendisine izin vermeyen kadın güvenlik görevlisine küfür ederek, geçtiği tribünün kapısını sandalyesiyle geçişe kapattı. Bu sırada özel güvenlik amiri Kadir Altun da yanlarına gelerek, Gülalan’a ikazlarda bulundu. İkazları dinlemeyen, istediği yere girebileceğini söyleyen Gülalan, iddiaya göre hakaretlerde bulunup, küfür etti.

GÜVENLİK AMİRİ ENGELLİ GENCE TOKAT ATTI

Öfkelenen güvenlik amiri Kadir Altun, hakaretlerini sürdüren Gülalan’a tokat attı. Daha sonra araya giren polis ve özel güvenlikler olayın büyümesini engelledi. Gençlerbirliği – Beşiktaş maçını izlemek üzere Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda bulunan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, olayı görüp, Spor Şube‘ye talimat verdi ve detaylı bilgi istedi. Savcının, ardından da olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İfadesi alınan güvenlik amiri Kadir Altun’un, engelli İrfan Gülalan’ın küfürlerine dayanamayıp tokat attığını, sonrasında ise çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Özel güvenlik görevlileri, İrfan Gülalan’ın Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan birçok karşılaşma öncesi de benzer tartışmalara neden olduğunu söyledikleri belirtildi.

 

ÖZELGÜVENLİK.NET YORUM;

Engelli vatandaşlarımız elbette gözümüzün nuru, öyle ki stadyumda onlar için ayrılmış özel tribün alanları bulunuyor, özel güvenlik görevlileri ve diğer tüm kamu görevlileri zaten her durumda engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık yapıyorlar. Ancak engelli insanlarımızda eğer akıl sağlığında bir problemi yoksa her birey gibi kamusal ve toplumsal kurallara mümkün olduğunca uymalıdırlar. Güvenlik Amiri arkadaşımızın sakinliğini koruyamaması nasıl bir hata ise engelli kardeşimizinde kendine ayrılan bölüm yerine başka bir bölüme geçmek için ısrarı ve güvenlik görevlilerine hakareti de bir hatadır. Bir daha böyle bir sorun yaşanmamasını diliyoruz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ