Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Antalya’da Oteller Bölgesinde Alan Güvenliği Uygulamasına Geçildi

Antalya’da Oteller Bölgesinde Alan Güvenliği Uygulamasına Geçildi

Vali Karaloğlu, “Dünyanın geldiği bu kaos ortamında turistler hangi güvenlik tedbiri alındığını görmek ve bilmek istiyor.

 

blank

blank

Vali Karaloğlu, “Dünyanın geldiği bu kaos ortamında turistler hangi güvenlik tedbiri alındığını görmek ve bilmek istiyor. O yüzden artık güvenlik tedbirlerini daha görünür kılıyoruz.” dedi.

Vali Münir Karaloğlu, Serik İlçesi Kadriye Mahallesi’nde hizmet verecek polis merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Kadriye bölgesinin daha önce Jandarmaya bağlı iken yapılan protokol ile emniyete bağlandığını anımsattı.

Gözle görünür güvenlik

İnsanlık için güvenliğin ekmek ve su kadar önemli hale geldiğine vurgu yapan Karaloğlu, güvenliğin olmadığı bölgede kimsenin yaşamak ve tatil yapmak istemeyeceğini söyledi.

Karaloğlu, herkes için önemli olan güvenliğin turizm kenti Antalya ve turizm beldesi Belek için daha da önemli olduğunu dile getiren Karaoğlu şöyle devam etti:

“Eskiden güvenlik tedbiri alırdık bunu görünmez kılmaya çalışırdık. Turistler hissetmesin isterdik. Şimdi ise tam tersi. Dünyanın geldiği bu kaos ortamında turistler hangi güvenlik tedbiri alındığını görmek ve bilmek istiyor. O yüzden artık güvenlik tedbirlerini daha görünür kılıyoruz.

Bölgede alan güvenliğine geçildi.

Geçen yıl Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) ile yaptığımız protokolden sonra otellere güvenlik sağlamaktan ziyade bir alan güvenliğine döndük. Yaklaşık 15 kilometre sahil ve plaj ile 50 turistik tesisin bulunduğu bölgeyi, bütüncül anlayış ile bir alan hakimiyeti ile kontrol altına aldık.

Sürekli devriye gezen özel güvenlik görevlileri, sahili 24 saat kontrol eden deniz araçları, bölgenin tamamına hakim olan kent güvenlik sistemi ve polisimizle beraber Türkiye’nin diğer bölgelerine örnek olabilecek çalışmayı yaptık.”

Yeni Polis Merkezi’nin açılışı yapıldı

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya da, Serik bölgesinde 90’ın üzerinde turizm konaklama tesisi bulunduğunu aktararak, bu bölgenin bir kısmının Belek, bir kısmının da açılışını yaptıkları Kadriye Polis Merkez Amirliği sınırları itibarı ile taksim edildiğini kaydetti.

Merkezin açılışını, Vali Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız yaptı.

Törende, Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan da hazır bulundu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ