Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Atatürk Havalimanı Personeline Ek Güvenlik Taraması Geldi

Atatürk Havalimanı Personeline Ek Güvenlik Taraması Geldi
blank blank

Atatürk Havalimanı’nda çalışan personel güvenlik incelemesinden geçiriliyor.

 

YENİ BİR UYGULAMA EKLENDİ

Atatürk Havalimanı‘nda çalışmak isteyenler için önceden sadece Genel Bilgi Toplama’yla yapılan güvenlik araştırmasına yeni bir uygulama daha eklendi. Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği’nden kurumlara gönderilen duyuruyla Atatürk Havalimanı’nda görev yapan personelden çeşitli bilgiler istendi. Bunların arasında personelin kimlik bilgilerinin yanı sıra ailesini de kapsayan bilgiler de yer alıyor.

YÜZLERCE PERSONEL BU TARAMADAN GEÇECEK

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması isimli formlarda 18 yaşın üstündeki kardeşlerin dahi isimleri isteniyor. Atatürk Havalimanı’nda hizmet veren resmi ve özel statüdeki Devlet Hava Meydanları İşletmesi, yerli ve yabancı havayolları, yer hizmetleri, güvenlik, sağlık, temizlik vb bir çok şirketlerin bünyesinde çalışan yüzlerce personel bu güvenlik taramasından geçecek.

Geçen sene başlayan uygulamayla da Atatürk Havalimanı’nda uçağa gitmeden önceki son kontrolde yolculara uygulanan kemer ve saat çıkarma zorunluluğu havalimanı çalışanlarına da getirilmişti . Dış ve iç hatlarda ikinci arama noktalarından geçen personel, havalimanında alınan güvenlik tedbirleri kapsamında üzerinde bulunan kemerve saatleri çıkarmaya başlamıştı


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ