Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Bakan korumaları ile güvenlik arasında gergin anlar

Bakan korumaları ile güvenlik arasında gergin anlar
blank blank

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlerbirliği ile Kayserispor arasında oynanan karşılaşma sonrası galip gelen Kayserispor’un soyunma odasına gitmek istedi. Bakan’ın ricası üzerine özel güvenlik, akreditasyonu olmayan Özhaseki’ye izin verdi. Ancak korumalar ve özel kalem müdürü de içeri girmeye kalkınca özel güvenlik kapıyı kapatarak içeri kimseyi almadı. Bunun üzerine korumalar ve özel güvenlik arasında tartışma ve arbede yaşandı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı Taner Yıldız ile bugün Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Gençlerbirliği-Kayserispor maçını izledi.

Mücadeleden galip ayrılan Kayserispor’u tebrik etmek isteyen Bakan Özhaseki, Kayserispor soyunma odasına girdi. Maçta görevli güvenlik görevlileri, akreditasyonsuz soyunma odasına girilemeyeceğini söyledi. Bakan Özhaseki’nin ricası üzerine girişe izin verilirken, Bakan  ve özel kalem müdürü de içeri girmek istedi. Buna izin vermeyen özel güvenlik görevlileri ile korumalar arasında tartışma çıktı. Özel güvenlik görevlileri, kapıyı kapatarak içeriye kimseyi almadı. Korumalar ve güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Bakan Mehmet Özhaseki, soyunma odası dönüşünde, ”Yasak olduğunu bilmiyordum, özür dilerim” dedi.

Özhaseki, “Ben girebileceğimi sanıyordum. Orada izledim ben, karşılıklı olarak birbirlerine hakaret var. Keşke yapmasalardı. Böyle şeyler yakışmıyor. Golden sonra ayağa kalkanlara ‘oturun, ayıptır’ dedik. Ben içeriye giremeyeceğimi bilmiyordum, bilseydim girmezdim. Sadece şuradan sessizce hocayı tebrik etmek istedim. Gerçekten yasak olduğunu bilmiyordum, özür dilerim” dedi.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ