Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Banka Güvenlik Görevlisinin Kuş Sevgisi

Banka Güvenlik Görevlisinin Kuş Sevgisi

Erzurum’da bir bankanın şubesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Selim Polat, 7 yıldır Lalapaşa Camii’nin bahçesindeki kuşları besliyor.

 

Erzurum’da bir bankanın şubesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Selim Polat, 7 yıldır Lalapaşa Caminin bahçesindeki kuşları besliyor. Polat, kış geldiğinde bankada görevli arkadaşlarıyla birlikte kuşlara vermek üzere bir ton yem aldıklarını söyledi.

Zorlu kış şartlarının başladığı Erzurum’da doğadaki kuşların açlıktan ölmemesi için kolları sıvayan Selim Polat, her sabah kilolarca yemi karlı zemine serpiyor.

Banka Güvenlik Görevlisinin Kuş Sevgisi01

Bankada çalışan arkadaşlarıyla her yıl kuşlar için yem parası topladıklarını söylen Polat, tayin olup gidenlerin bile desteğini kesmediğini söyledi. Aralık ayında aldıkları bir ton yemi depoya bıraktıklarını ve her sabah, öğlen ve akşam üzeri olmak üzere günde 3 kere bankanın hemen karşısındaki Lalapaşa caminin alanında yemlediğini ifade eden Polat, Bitki örtüsü karla kaplı. Kuşlar yem bulmakta güçlük çekiyor. 7 yıl önce kendi cebimden aldığım yemleri kurlara veriyordum. Daha sonra bankadaki diğer arkadaşlarda buna ortak oldu. Zaman zaman hayvanlara karşı kötü muameleyi görüyoruz. Bu da bizleri çok üzüyor. İnsanların örnek almasını istiyoruz.

Ayrıca Hazreti Ömer’in bir sözü var. ‘Dağlara yemler serpin, Müslüman ülkelerin kuşları aç demesinler’ biz de Müslüman bir ülke ve müslüman bir şehirde yaşayanlar olarak duyarlı olmaya çalışıyoruz diye konuştu.(dha)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ