Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Batman’da 165 Özel Güvenlik Kadrosu İçin 1314 Kişi Başvurdu

Batman’da 165 Özel Güvenlik Kadrosu İçin 1314 Kişi Başvurdu
blank blank

Batman’da 165 özel güvenlik kadrosu için 1314 kişi başvurdu, 425’i mülakatı geçti, sonucu kura çekimi belirledi.

 

BATMAN‘da, Vali Yardımcısının kayyum olarak atandığı Belediye’ye alınacak olan 165 özel güvenlik görevlisi için 1314 kişi müracaat edip 425’i mülakatı geçince sonucu spor salonunda yapılan kura çekimi belirledi. Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Murat Şahin, “Özel güvenlik alımını şeffaf olması için başvuranların arasında mülakatı geçen 425 kişi arasında noter huzurunda kura ile belirledik”dedi.

Türkiye’de işsizlik oranının yüksek olduğu illerden biri olan Batman’da Belediyenin 15’i kadın 165 özel güvenlik görevlisi alımı için başvuran 1314 kişiden 425’i mülakatı geçti. Mülakatı geçen 425 kişi arasında 165 kişiyi belirlemek ve dedikoduların önünü almak için Kadın Spor Kompleksindeki spor salonunda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde hazır bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Murat Şahin, Belediyenin park ve bahçeler ile diğer birimlerinde çalıştırılmak üzere 15’i bayan 165 özel güvenlik alımı için noter huzurunda kura çekimi yaptıklarını belirterek, “Özel güvenlik alımını şeffaf olması için başvuranların arasında mülakatı geçen 425 kişi arasında noter huzurunda kura ile belirledik. Kura çekiminden sonra belirlenen kriterleri taşıyan adayları görevlerine başlayacak”dedi.

Kura çekimine katılan Mehmet Demir ise, ‘İşsizliğin en çok olduğu illerinden Batman’da beklenenin üzerinden başvuru var. Belediyenin kura ile özel güvenlik elamanı alması bizi memnun etti. Kura öncesi dedikodular, torpil iddiaları boşa çıktı”dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ