Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Bingöl’de Özel Güvenlik Görevlilerine Afet Eğitimi Verildi

Bingöl’de Özel Güvenlik Görevlilerine Afet Eğitimi Verildi

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü tarafından özel güvenlik görevlilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Toplam 900 personelin bu eğitimden yararlanacağı belirtildi.

 İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Bingöl genelinde kamu ve özel kurum-kuruluşlarda görev yapan yaklaşık 300 özel güvenlik görevlisine Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Konferans Salonunda Afet ve Acil Durum İl Müdürü Mehmet Emin Boğatekin başkanlığında eğitmen personel tarafından “Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi.

Programda Afet ve acil durumlar ile ilgili bir konuşma yapan İl Müdürü Boğatekin, özellikle ilimizin afetselliği ve depremselliği hakkında önemli bilgiler sundu.

Boğatekin’in ardından eğitmen personel tarafından sunum eşliğinde özel güvenlik görevlilerine “deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında yapılması gerekenler, ilk 72 saat, afet ve acil durum çantası, ikincil afetler, afet bilinci kültürü, aile afet planı ve psikolojik ilk yardım” gibi konularda sunum yapıldı.

Bingöl il merkezi ve ilçelerde görev yapan toplamda 900 kişilik kamuda ve diğer projelerde çalışan özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitimlerin devam edeceği belirtildi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.