Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Bisikletiyle işe giden güvenlik görevlisi denetime takıldı

Bisikletiyle işe giden güvenlik görevlisi denetime takıldı

Sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde Dolmabahçe’de denetim yapan polis ekipleri, trafikteki sürücülerin izin belgelerini ve ehliyetlerini kontrol etti.


Sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde Dolmabahçe’de denetim yapan polis ekipleri, trafikteki sürücülerin izin belgelerini ve ehliyetlerini kontrol etti. Bisikletle seyir halinde olan özel güvenlik görevlisi de denetime takıldı. Polisin evraklarını kontrol ederek geçişine izin verdiği Ercan Geziler, “Otobüs yok, Fatih’ten buraya kadar bisikletle geliyorum” dedi.

Korona virüsle mücadele kapsamında 15 ilde 16-17-18-19 Mayıs’ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde trafik ve asayiş ekipleri, Beşiktaş Dolmabahçe’de denetim gerçekleştirdi. Cadde üzerindeki uygulama noktasında araçları tek tek durduran polis, gerekli izin belgelerinin olup olmadığını kontrol etti. İzin belgesi olanların geçişlerine izin verildi. Denetimlere ulaşım aracı bulamayınca Fatih’teki evinden bisikletine binerek yola çıkan bir otelin özel güvenlik görevlisi de takıldı. Kilometrelerce yol katederek Dolmabahçe’ye gelen vatandaş, uygulama noktasında durduruldu. Motorlu araçların yanı sıra bisikletliyi de durduran ekipler, gerekli izin belgesini ve kimliğini kontrol etti. Kontrollerin ardından bisikletlinin geçişine izin verildi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile genel kolluk kuvvetlerinin yanında özel güvenlik görevlileri de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmaktalar. Bunun için özel güvenlik kimlik kartlarını ibraz etmeleri yeterli oluyor.

Herhangi ösu ulaşım aracı bulamadım


Bisikletle denetime takılan Özel güvenlik görevlisi Ercan Geziler, “Otobüs yoktu, Fatih’ten buraya kadar bisikletle geldim. Yasak olmadığı zamanda kullanıyorum. Güzel oluyor, hiç olmazsa hareket yapıyorsun” dedi.

Kısıtlama süresinde denetimlerin devam edeceği öğrenildi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.