Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Dedaş’ı Basan İşletme Sahibi İle Güvenlikler Arasındaki Arbede Kamerada

Dedaş’ı Basan İşletme Sahibi İle Güvenlikler Arasındaki Arbede Kamerada

Diyarbakır’da kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle ceza alan işletme sahibi, çalışanları ve akrabaları ile DEDAŞ binasını bastı. Yaşanan arbede kameralara yansıdı.

 

blank

blank

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle yazılan cezaya kızan bir işletme sahibi, yanına çalışanlarını ve akrabalarını Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) dağıtım binasını bastı. Kalabalık bir grubun saldırdığı DEDAŞ görevlilerinin de karşılık vermesi üzerine yaşanan arbede, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 Dedaş'ı İşletme Sahibi İle Güvenlikler Arasındaki Arbede Kamerada01

DEDAŞ PERSONELİ SALDIRILARA MARUZ KALIYOR

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt olmak üzere 6 ile elektrik enerjisi sağlayan DEDAŞ, son günlerde kaçak kullanımın engellenmesine yönelik çalışma başlattı. Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen ev ve iş yeri sahiplerine çeşitli cezalar veren DEDAŞ ekipleri, zaman zaman saldırılara maruz kalıyor.

Dedaş'ı İşletme Sahibi İle Güvenlikler Arasındaki Arbede Kamerada02

CEZA GELİNCE DEDAŞ’I BASTI

DEDAŞ‘tan yapılan yazılı açıklamada, Ergani ilçesinde denetim yapan ekiplerinin dün bir kişiye ait iş yerinde kaçak elektrik kullanıldığını belirledikleri belirtilerek, Bunun üzerine yazılan para cezasına itiraz eden iş yeri sahibi, yanına çalışanları ve yakınlarını da alarak Dicle Elektrik Dağıtım Ergani İlçe Şefliğine ait hizmet binasını bastı.

Dedaş'ı İşletme Sahibi İle Güvenlikler Arasındaki Arbede Kamerada03

BİNADAKİ EŞYALARI PARAMPARÇA ETTİLER

İçeridekilere hakaretler savuran yaklaşık 10 kişilik gurup, bilgisayarları, kapı ve pencereleri kırdı, masa ve sandalyeleri devirdi. Kendilerini durdurmaya çalışan özel güvenlik görevlilerini de tartaklayarak, birini darp eden guruptakiler, görevliler biber gazı kullanması üzerine burayı terk etmek zorunda kaldı. Dicle Elektrik tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz A. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor denildi.

Kalabalık grubun bastığı DEDAŞ binasındaki kavga ve arbede ise içerideki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ