Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

EGM Kaan Mobil Uygulaması Yayınlandı

EGM Kaan Mobil Uygulaması Yayınlandı
blank blank

Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Kaan Mobil Uygulaması yayınlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan KAAN Mobil uygulaması özel güvenlik görevlilerinin kullanımına sunuldu.

Google Play ve App Store da yayına konulan uygulama ile ilgili Özel Güvenli Denetleme Başkanlığı bir açıklama yayınladı.

Başkanlık tarafından Kaan Mobil Uygulaması ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

Özel güvenlik görevlilerinin Genel Kolluk Kuvvetleri ile etkili iletişimi, etkin işbirliği ve koordinasyonun sağlaması amacıyla Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından “Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN)” hazırlanarak 05/11/2018 tarihinde Bakanlık oluru alınmıştır.

KAAN Projesi ile özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları Kamu Hastaneleri, Eğitim Kurumları, Havalimanları, Alışveriş Merkezleri, Park ve Bahçeler ile Toplu Taşıma Alanları başta olmak üzere görev yapılan tüm alanlarda etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunularak halkımıza sunulan güvenlik hizmetinin kalitesinin artırılması amaçlanmıştır.

KAAN Projesi ile hali hazırda 81 ilimizde 2.503 ayrı noktada 68.727 özel güvenlik görevlisi ve 11.574 genel kolluk personeli marifetiyle hizmet verilmektedir.

KAAN projesi kapsamında gerçekleştirilen bildirimler, günümüze kadar illerimiz tarafından oluşturulan WhatsApp grupları üzerinden gerçekleştirilmekteydi. KAAN Projesinin edinimlerinin önemli bir fonksiyonu olan iletişimin etkin ve güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi amacıyla, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı bünyesinde “KAAN EGM MOBİL UYGULAMASI” geliştirilmiştir.

Ülke genelinde aktif olarak çalışan tüm özel güvenlik görevlileri “KAAN EGM MOBİL UYGULAMASI”nı cep telefonlarına mobil marketlerden (App Store, Google Play) ücretsiz olarak indirebilecektir. Bu uygulama sayesinde özel güvenlik görevlilerinin gerçekleştirdikleri bildirimler etkin bir biçimde Genel Kolluk tarafından değerlendirilebilecek ve bu bildirimlere karşı en kısa zamanda yanıt verilerek gerekli müdahaleler yapılabilecektir.

EGM KAAN MOBİL Uygulamasını ANDROİD telefonlarınıza indirmek için TIKLAYINIZ…

WEB SİTEMİZİN Uygulamasını ANDROİD telefonlarınıza indirmek için TIKLAYINIZ…


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ