Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

EGM’den Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi Kursu

EGM’den Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi Kursu

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, özel güvenlik görevlilerine yönelik programda eğitici olarak görev alacak polis başmüfettişlerine yönelik “Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi” başladı.

 

blank

blank

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, özel güvenlik görevlilerine yönelik programda eğitici olarak görev alacak polis başmüfettişlerine yönelik “Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi” başladı.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca havalimanları, gar ve otogarlar, turizm belgeli otel ile tarihi ve turistik yerler, alışveriş merkezleri, sağlık tesisleri, okullar ve stratejik enerji tesislerindeki özel güvenlik görevlilerine verilecek eğitimlerle ilgili çalışmalar başladı.

Bu kapsamda, eğitici olarak görev yapacak polis başmüfettişleri için hazırlanan “Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi” programının açılış töreni Polis Akademisi Başkanlığı Anıttepe Yerleşkesi’nde yapıldı.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla, terör saldırılarının önlenmesi için Türkiye’deki 372 alışveriş merkezinin 337’sinin denetlendiğini belirterek, kalan 35 alışveriş merkezine yönelik denetimlerin de yıl bitmeden tamamlanacağını kaydetti.

Kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına gelecek yıl başlayacaklarını söyleyen Çelik, “Bu program çerçevesinde ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerine bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında eğitim planı hazırlanmıştır.” dedi.

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak da Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının, bir yandan denetim görevini yaparken diğer yandan vereceği eğitimlerle özel güvenlik görevlilerinin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.

Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi“nin bugün başlayan ilk dönemi 22 Aralık’ta son bulacak. Programın ikinci dönemi ise 25-29 Aralık’ta yapılacak.

Polis başmüfettişlerine yönelik eğitim programlarının tamamlanmasının ardından, özel güvenlik görevlilerinin eğitimleri 2 Ocak 2018’de başlayacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ