Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Elbistan’da Okullara özel güvenlik görevlisi alımı başvuruları başladı

Elbistan’da Okullara özel güvenlik görevlisi alımı başvuruları başladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından uygulamaya konulan Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde Elbistan’daki okullarda istihdam edilecek 40 özel  güvenlik görevlisi için başvurular, bugün başladı.

İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Açar, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile
imzalanan protokol doğrultusunda Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde ilçedeki 40 okulda görev yapacak özel güvenlik görevlisi alımı için başvuruları, bu sabah itibariyle kabul etmeye başladıklarını söyledi.

blank

blank

Özel güvenlik sertifikası olan 18 yaş üstü güvenlik belgesine sahip bütün işsizlere çağrıda bulunan Açar, “Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 40 güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Afşin’de 23, Nurhak ve Ekinözü için de 5’er özel güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Başvurular, bugün itibariyle başladı. Adayların önünde başvuru için 5 günlük süre var. Adaylar, hem merkezimize gelebilir hem de kurumumuzun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir. Adayların, başvuruyu son günlere bırakmamalarını istiyoruz. 40 özel güvenlik personelinin tamamını kura ile belirleyeceğiz.

Kura çekimi noter huzurunda 11 Ekim 2018 günü saat 10.00’da Elbistan Halk Eğitimi (HEM) Merkezi’nde yapılacak. Kura çekiminin ardından 22 Ekim 2018’de işbaşı yapacak olan özel güvenlik personelleri, 28 Haziran 2018’e kadar görevde kalacak” şeklinde konuştu.

Başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlarla ilgili de bilgi aktaran İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Açar, “18 yaşından gün almış adaylar başvuru sağlayabilir. Ayrıca herhangi bir şekilde emekli maaşı almıyor olmalıdır. Başvuru için gerekli sertifika ve belgeleri
taşıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların İŞKUR üzerinden kayıtlı iş arama kaydının aktif olması zorunludur. Kurumda
kaydının olması yeterli değil. Mutlaka başvuru yapılması gerekiyor” dedi.(elbistanınsesi)


BU İLANI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ