Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Emniyetten Özel Güvenlik Kimlik Kartları İle İlgili Önemli Duyuru

Emniyetten Özel Güvenlik Kimlik Kartları İle İlgili Önemli Duyuru

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Özel Güvenlik Kimlik Kartlarının İşleyişi ile ilgili önemli bir duyuru yayınladı.

 

blank

blank

Birçok özel güvenlik görevlisi adayı yada yenileme yapan personelin merak ettiği sürece ilişkin Özel Güvenlik Daire Başkanlığı bir duyuru yayınladı.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı müracaatlarının alınmasından basımına kadar olan süreci ele alan duyuru ile Özel Güvenlik Daire Başkanlığı kimlik belgelerinin teslimine kadar geçen sürede yapılan işlemleri özetleyerek, gecikmelere neden olan yoğunluğa dikkat çekti.

Özel Güvenlik Kimlik Kartlarının basımı için 2 adet cihaz kullanıldığı ve bu cihazlar ile günlük ortalama  1300-1600 adet arası Özel Güvenlik Kimlik Kartı basımı gerçekleştirilebildiği buna karşın İllerden günde 800-1200 başvurunun  yapılarak sisteme girildiği bildirildi.

Özel Güvenlik Daire Başkanlığının Özel Güvenlik Kimlik Kartı ile ilgili duyurusu yazımızın devamında…

yeni özel güvenlik kimlik kartı                           yeni özel güvenlik kimlik kartı arka yüz

 

ÖZEL GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIĞI

DUYURU

Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığı kapatılmadan önce;

Ø  Özel güvenlik kimlik kartlarının, taşıması ve muhafazası kolay, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici güvenlik uygulamaları bulunan yeni kimlik kartları ile değiştirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. 

Ø  02 Nisan 2018 tarihine kadar 482.273 adet kimlik kartı düzenlenerek posta yoluyla sahiplerine gönderilmiştir.

Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığının kapatılması ile birlikte;

Ø  02 Nisan 2018 – 26 Kasım 2018 tarihleri arasında illerimizce alınan 74.642 adet yeni tip polikarbon kimlik başvurusu eski özel güvenlik bilgi sisteminden Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığınca Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon Projesine aktarımı yapılmıştır.

Ø  Aktarım yapılan 74.642 adet kimlik kartının 64.037’si, otomasyon sistemi üzerinden alınan yeni başvuruların 13.063’ü olmak üzere toplam 77.100 adet kimlik kartının basımı yapılarak 22/01/2019 tarihi itibariyle müracaat sahiplerine gönderilmiştir.

Ø  Kimlik kartı basım işlemlerinde kullanılan 2 (iki) adet makine ile mesai saatleri içerisinde 1.300-1.600 adet arasında özel güvenlik kimlik kartı basımı yapılabilmektedir. İllerimizden günde ortalama 800-1.200 adet arasında kimlik kartı başvurusu otomasyon sistemi üzerinden Daire Başkanlığımıza gelmektedir.

İl Valiliklerince alınan özel güvenlik kimlik kartı müracaatlarında;

Ø  İlk olarak Polis ve Jandarma birimlerince güvenlik soruşturması-arşiv araştırması tamamlanması gerekmektedir.

Ø  Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerinin otomasyon sistemi üzerinden başvurunun tamamlanması için istenen belgeleri Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim etmelidir.

Ø  Otomasyon üzerinden başvurunun alınıp bilgilerin doğru olduğuna dair döküm ıslak imzalı olarak müracaat sahibine verilm​ektedir.

Ø  Bu aşamadan sonra sistem üzerinden onaylanarak basımı yapılmak üzere Özel Güvenlik Daire Başkanlığına gönderilen özel güvenlik kimlik kartı müracaatları aynı gün basılarak dağıtımı yapılmak üzere PTT A.Ş. ye teslim edilmektedir.

Ø  Gönderiler kabul günü hariç il merkezlerine 3 (üç), ilçe merkezlerine 4 (dört) iş günü, köylere ise 7 (yedi) iş günü içerisinde teslim edilmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.