Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Erzincan’da 73 okula güvenlik görevlisi kura ile belirlendi

Erzincan’da 73 okula güvenlik görevlisi kura ile belirlendi
blank blank

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okullarda çalışacak 73 güvenlik görevlisi kura çekimiyle belirlendi

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde okullarda çalışacak 73 güvenlik görevlisi kura çekilerek belirlendi.

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen kura çekim programı düzenlendi. Müracaat eden 141 adaydan 73’ü çekilen kurayla tayin edildi.

Programda konuşan Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile il ve ilçelerde bulunan okullarda TYP kapsamında 73 güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Başvuru taleplerinin alındığı tarih itibarıyla başvuruları alınan 141 güvenlik görevlisi arkadaş arasından 73 kişiyi kura ile belirlenecek. Bizim önceliğimiz ilimizde bulunan yatılı okullarımıza güvenlik görevlilerimizi görevlendireceğiz. Kura çekimi gerçekleştirilecek 73 güvenlik görevlisinin 20’si ilçelerde geri kalan 53 güvenlikçi ise merkezdeki okullarda görev alacak.” dedi.

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ