Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Erzincan’da Bin 350 Özel Güvenlik Görevlisine Yönelik Eğitim

Erzincan’da Bin 350 Özel Güvenlik Görevlisine Yönelik Eğitim

Güvenlik hizmet kalitesinin artırılması amacıyla Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, Erzincan da özel güvenlik personellerine yönelik eğitim verildi.

 

blank

blank

Güvenlik hizmet kalitesinin artırılması amacıyla Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, Erzincan da özel güvenlik personellerine yönelik eğitim verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tarafından başlatılan proje çerçevesinde Türkiye genelinde özel güvenlik personellerine yönelik eğitim programları başlatıldı. Büyük bir sektör halini alan özel güvenlik hizmetlerine yönelik istatistiklerde 1435 Özel Güvenlik Şirketi, 444 Özel Güvenlik Eğitim Kurumu, 289 Alarm İzleme Merkezi’nin 95.577 özel güvenlik izni verilen yerin, 291 kişi koruması, 183.431 çalışan özel güvenlik görevlisi, 29.383 silahlı özel güvenlik görevlisi, 1.556.250 özel güvenlik sertifikası bulunan kişi ve 1.058.626 özel güvenlik kimlik kartı verilen kişiye yönelik her ilde denetim görevini yürütülürken diğer taraftan da temel hak ve hürriyetlerin korunması ve kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim verilmeye başlandı.

Polis Başmüfettişleri ve valiliklerce denetiminin gerçekleştirildiği sektörde başlatılan program çerçevesinde Türkiye genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlerinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla, etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında eğitim planı Erzincan Üniversitesi Rektörlüğü Prof. Dr. Erdoğan Kasap Kültür ve Kongre Merkezinde özel güvenlik personellerine uygulandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ