Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Erzurum’da okullarda güvenlik tartışması

Erzurum’da okullarda güvenlik tartışması

Erzurum’da önceki gün iki öğrencinin ölümle sonuçlanan bıçaklı kavgası, okul önlerindeki güvenlik sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

 

blank

blank

Erzurum’da önceki gün iki öğrencinin ölümle sonuçlanan bıçaklı kavgası, okul önlerindeki güvenlik sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

Erzurum’da önceki gün yaşanan olayın ardından okul önlerinde polis görevlendirilmesi dikkat çekti. Vatandaşlar, Erzurum’daki okul önlerinde güvenliğin sağlanmasında gerekli özenin sadece dönem başlarında gösterildiğinden yakınarak, “Şehir merkezinde bir okul, küçük çocukların bıçaklı kavgasına tanık oluyor ve minik bir yavru hayatını kaybediyor. Bu durum, Erzurum’da herkesin durup düşünmesini gerektiren bir durumdur” dediler.

Vatandaşlar, “Gönül arzu ederdi ki, bu olay hiç yaşanmadan gerekli önlemler alınsa, okul önleri gözetim altında tutulsaydı. Bazı şeyler iş işten geçtikten sonra anlaşılıyor” diye konuştular.

TELEVİZYON DİZİLERİ VE SOSYAL MEDYA!

Öte yandan bu tarz olayların yaşanmasında rol oynayan en büyük faktörün, kitle iletişim araçları olduğu dile getiriliyor. Psikologlara göre; çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkileyen faktörlerin başında televizyon dizileri ve sosyal medyadaki şiddet içerikli yayınlar geliyor. Aile içi iletişimsizlik sorunu yaşayan çocukların, kendilerini söz konusu iletişim araçlarına kanalize ettiğini vurgulayan psikologlar, “Bu materyaller özentiye sebep oluyor; televizyon dizilerinde cezaevleri öyle bir tasvir ediliyor ki; bu bile suç işleme eğilimi olan insanları bir yerde teşvik ediyor. Bu yüzden ailelerin çocuklarını sürekli gözetim altında tutmaları, iletişim kurmaları ve çocuklarının boş zamanlarını nerede ve nasıl geçirdiklerini takip etmeleri gerekiyor” şeklinde konuştular.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.