Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Facebook, işyerleri için güvenlik kontrolü özelliği üzerinde çalışıyor

Facebook, işyerleri için güvenlik kontrolü özelliği üzerinde çalışıyor

Sosyal medya devi Facebook, işyerlerinde meydana gelebilecek olay ve kazalarda insanların bulunabilmelerine yardımcı olabilecek bir güvenlik kontrolü özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı.

Facebook işyerlerinde meydana gelebilecek kaza ve olaylardaçalışanlara daha kolay ulaşmak ve haber almak için yeni bir güvenlik kontrolü özelliği üzerinde çalışıyor. Yeni özellik arkadaşlarınızın ve ailenizin bir krizde güvende olduğunuzu bilmesini ve etkilenen bölgedeki diğer kişileri kontrol etmenin basit ve kolay bir yolu olarak açıklanıyor.

Facebook, işyerleri için güvenlik kontrolü özelliği üzerinde çalışıyor01

Saatler içinde güvenlik kontrolü sağlanabilir

Facebook’un Güvenlik Kontrolü adı altında sunduğu bu özellik uzun bir süredir kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılıyor ve dört yıldır zor durumdakimilyonlarca insanınbirbirleriyle iletişime geçmesine olanak sağladı. Şirket şimdi bu özelliği işyerlerine getirerekkullanım alanınıgenişletmek istiyor.
Facebook’un Küresel Güvenlik Operasyonları Müdürü Kyle Walsh yeni özelliğin mobil cihazlar göz önünde bulundurularak tasarlandığı için hızlı bir etkileşimsağlayacağını belirterek: “İşyerlerinde güvenlik kontrolü günler hatta haftalar sürebilir. Bu süreci dakikalar olmasa bile saatler içinde tamamlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.(dh)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.