Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

FETÖ/PDY kapsamında özel güvenlik görevlilerine operasyon yapıldı

FETÖ/PDY kapsamında özel güvenlik görevlilerine operasyon yapıldı

FETÖ/PDY kapsamında özel güvenlik görevlilerine operasyon yapıldı.

 

15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen hain darbe girişimi neticesinde, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün deşifre edilerek, faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için, özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilmek maksadı ile Antalya’dan özel güvenlik kimlik kartı ve çalışma izni almış olanlar hakkında yapılan araştırma neticesinde;

 

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının kendi aralarında kullandıkları, internet üzerinden kapalı devre sistemi ile çalışan, gizli ve şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen (20) şüpheliye yönelik geçtiğimiz 16 Haziran günü eş zamanlı operasyon yapıldı.

 

Yakalanan şüphelilerden; Y.S.H., B.A.G., B.T., L.U., Ö.D., M.A., O.Ü., S.B., Y.D. ve özel güvenlik görevlisi yakını E.A. isimli şahıs haklarında tamamlanan tahkikatın ardından geçtiğimiz  22 Haziran günü adli makamlara sevk edildi, şüphelilerden (9)’u tutuklandı, (1) şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

 

Diğer şüpheliler İ.S., A.F., İ.E., K.M., H.T., Y.F., M.A.K., İ.G., M.F.K. ve İ.T. isimli şahıslar geçtiğimiz 23 Haziran günü haklarında tamamlanan tahkikatın ardından adli makamlara sevk edidi, şüphelilerden İ.S., K.M., H.T., Y.F., M.A.K., M.F.K., İ.T. tutuklandı, A.F., İ.G. ise haklarında verilen adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı, İ.E. isimli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ