Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik görevlilerine “İş sağlığı ve güvenliği’ eğitim semineri verildi

Güvenlik görevlilerine “İş sağlığı ve güvenliği’ eğitim semineri verildi
blank blank

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilimizde 100 okula İş-Kur üzerinden görevlendirdiği güvenlik elemanlarına her hafta verilen “İş Güvenliği Eğitimi” devam ediyor.

 

Cahit Zarifoğlu İlkokulu konferans salonunda devam eden “İş Güvenliği Eğitim Seminerine” katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitimi veren Güvenlik Uzmanı Hasan Aydınlık’tan bilgi aldı ve güvenlik görevlilerine bir konuşma yaptı. Kurtaran konuşmasında güvenlik görevlilerine çok önemli bir görev ifa ettiklerini söyleyerek görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

‘KORUNMASI GEREKEN EN DEĞERLİ ŞEY CANDIR’

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Korunması gereken en değerli şey candır ve bize emanet edilen çocuklar en değerli varlığımızdır. Görev yaptığınız okulları öncelikle iyi tanımalısınız. Risk oluşturan noktalar nereler, dışarıdan gelebilecek tehlikeler neler, bunların farkında olmanız gerekir. En önemlisi de okul idaresiyle irtibat halinde olmanızdır. Öğrenci güvenliği bütün işlerimizin önünde olmalıdır. Şu an sizin yaptığınız iş en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın güvenliğini sağlamaktır. Çocuklarla iletişimi çok makul ve insani boyutta tutmanız gerekiyor. Güvenliği sağlarken güvensizliğe zemin hazırlayacak tutum ve davranışlardan kaçınmalısınız. Çocuklarla olan diyaloğunuz da çok hassas ve çok dikkatli olmalısınız. Görev yaptığınız yerin bir okul olduğunu asla unutmayınız.” diye konuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ