Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik Hizmetliye Emanet

Güvenlik Hizmetliye Emanet
blank blank

75.Yıl Rehabilitasyon Merkezi’ndeki güvenlik görevlisi izne gönderilince güvenlik olarak kurumda çalışan hizmetli görevlendirildi.

 

Kurum müdürü Kadriye Yurtsuz tarafından hiçbir yetkisi ve belgesi olmadığı halde güvenlik görevlisi olarak kullanılan hizmetlilerin müdüre bir şey diyemedikleri için görevlendirmeyi kabul ettikleri ifade edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde yer alan 75. Yıl Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 13-40 yaş arası 40 kişinin güvenliğini bir hizmetli sağlıyor. Güvenlikle ilgili normal kadroda yetersizlik olmasına rağmen bu kişinin de izne gönderilmesi kurumda şaşkınlık yarattı. Senelik izin hakkı kullandırılan özel güvenlik görevlisi yerine rehabilitasyon merkezinin güvenliğini kurumda görevli hizmetliler sağlıyor.

Herhangi bir güvenlik eğitimi almayan ve belgesi de olmayan hizmetlilerin “geçici” olarak güvenlik kabininde oturarak güvenlik görevini yapmaları talimatını kurumun müdiresi Kadriye Yurtsuz tarafından verildiği öğrenildi. Bugüne kadar hakkında altı soruşturma açılan ve halen de yedincisinin devam ettiği belirtilen kurum müdürü Kadriye Yurtsuz’un bu görevlendirmeye karşı nasıl bir savunma yapacağı merak ediliyor.(kayserigundem)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ