Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik, yeni önlemlerin protesto edildiğini düşündü

Güvenlik, yeni önlemlerin protesto edildiğini düşündü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için açılan standa yapılan ‘tekbirli saldırı’da, güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldıklarına dair eleştirilere yanıt verdi: “Güvenlik, grubun yeni önlemleri protesto eden öğrenciler olduğunu düşünerek, sert müdahalede bulunmuyor.”

 

Ay başında okuldaki güvenlik önlemleri artırılmış, aynı zamanda bir açıkhava müzesi ve Silahtarağa Elektrik Santrali’ni de barındıran kampusün girişine turnikeler konulmuştu.

Güvenlik uygulamalarını protesto eden öğrenciler, tepkilerini anlattıkları Yazgan’a kartondan turnike ‘armağan etmişti’.

Hürriyet’ten Önder Öndeş’e konuşan Yazgan, saldırının ‘örgütlü ve provokatif’ olduğunu söyledi.

Ay başında valilik ve emniyetten gelen uyarılar doğrultusunda güvenlik önlemleri aldığını belirten Yazgan saldırıyı şöyle anlattı: “Dışarıdan gelen 15-20 kişilik bir grup yüzleri açık bir şekilde turnikelerin üzerinden atlıyor. Güvenlik, grubun yeni önlemleri protesto eden öğrenciler olduğunu düşünerek, sert müdahalede bulunmuyor. Ancak içeri girdiklerinde bağırarak koşmaya başlıyorlar. Güvenlik, öğrenci olmadıklarını anlayarak müdahale etmek için harekete geçiyor. Tepki vermekte bu nedenle gecikiyorlar.”

Saldırganlar arasında okul öğrencileri de olduğunu aktaran rektör vekili, “Bunun yanı sıra kampusta güvenlik elemanı ve güvenlik kameraları sayısı da artacak. Bir hafta boyunca emniyet güçleri de kampus dışında bekleyecek” diye konuştu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ