Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Hastanede ‘Bomba Tatbikatı’ Ekipleri Harekete Geçirdi

Hastanede ‘Bomba Tatbikatı’ Ekipleri Harekete Geçirdi
blank blank

TEKİRDAĞ’ın Malkara İlçesi Devlet Hastanesi’nde yapılan bomba tatbikatı, ekipleri harekete geçirirken, hastalar tahliye edildi.

 

TEKİRDAĞ’ın Malkara İlçesi Devlet Hastanesi’nde yapılan bomba tatbikatı, ekipleri harekete geçirirken, hastalar tahliye edildi.

Malkara Devlet Hastanesi’nde ‘Hastane Afet Planı’ kapsamında bomba tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği hastanenin poliklinik girişinde şüpheli bir çanta bulan güvenlik görevlileri, bomba olabileceği şüphesiyle, çevresine güvenlik şeridi çekerek, durumu polis, itfaiye ve 112 acil servisine bildirdi.

Hastanede'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi01

Bu sırada şüpheli çantaya yakın bölümdeki 3 hasta ile tahliye edilirken, gelen ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada tatbikattan haberi olmayan hastalar ve hastaneye gelenler tedirginlik yaşadı. Ekiplerin kontrol ettiği çantadan ise bir hastaya ait eşyalar çıktı. Şarköy Devlet Hastanesi Başhekimi ve Malkara Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Çetin Kirezli, başarılı bir tatbikat yapıldığını belirterek, “Allah gerçeğini göstermesin. Her yıl yapılan hastane afet plan tatbikatını gerçekleştirdik. Bu seneki tatbikatın konusu şüpheli paketti. Şüpheli paket üzerine alarm verdik. Siyah kot olarak bomba alarmı verildi. Şüpheli paket görüldü. Polis itfaiye ve 112 arandı. Güvenlik şeridi çekildi. Olay mahalline yakın hastalar başka katlara taşındı. Poliklinikler ve odalar boşaltıldı ve güvenlik açısından perdeleri indirildi. Bir aksilik yaşanmadan tatbikatı başarıyla tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ