Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Hatayı biz yazdık YÖK sonunda noktayı koydu

Hatayı biz yazdık YÖK sonunda noktayı koydu
blank blank

Yükseköğretim Kurulu, meslek yüksekokullarında yer alan Özel Güvenlik ve Koruma programlarında yer alan boy şartını ilgili kanunda düzenleme bulunmadığından kaldırdı.

YÖK (Yükseköğretim Kurulu), Meslek yüksekokulları Özel Güvenlik ve Koruma programlarında yer alan boy şartını ilgili kanunda düzenleme bulunmadığından kaldırdı.

Yükseköğretim Kurulu, ön lisans düzeyinde mezun veren Özel Güvenlik ve Koruma Programında yer alan boy şartını, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde boy şartı aranmadığından kaldırılmasına karar verdi.

Alınan karar 2020 YKS yerleştirmelerinden itibaren geçerli olacak.

Konu ile ilgili editörümüz, 18 Ocak 2017 tarihinde yanlış yapılan bu uygulamaya dikkat çekmek amacıyla kaleme aldığı “A.Ü. Özel Güvenlik ve Koruma ön lisans programında ki çelişki!” başlıklı yazısında, özel güvenlik ve koruma bölümünde boy şartı aranmasının yasal bir dayanağı olmadığını belirterek, bu hatadan dönülmesini istemişti.

YÖK’ün aldığı bu karardan sonra editörümüze kaleme aldığı bu isabetli yazısından dolayı ozelguvenlik.net teşekkür ediyoruz.

Site editörümüz özel güvenlik sektöründe ki sorunları dile getirerek çözümü noktasında kamu idarecilerinin dikkatini çekmeye devam edecektir.

Editörümüzün diğer yazılarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

blank

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ