Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

İş Bankası Genel Müdürü: Güvenlik personelinin çalışmalarını dikkate almamak profesyonellik olmazdı

İş Bankası Genel Müdürü: Güvenlik personelinin çalışmalarını dikkate almamak profesyonellik olmazdı
blank blank

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “Hiçbir zaman siyaset düşünmedim, düşünmeyeceğim. Mizacen de, birikim itibarıyla da bunun gereğini yapabilecek biri olmadığımı düşünüyorum. Siyaset de bir kariyer, orası ayrı bir kulvar.” dedi.

Bali, Genel Müdürlük görevini mart ayı sonlarında yapılacak Genel Kurul tarihi itibarıyla bırakacağını duyurduğu toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, dün kamuoyunda “görevi bırakmak”, “istifa etmek” gibi kelimeler kullanıldığını, bu tabirlerin doğru olmadığını söyledi.

Profesyonellik olmazdı

Adnan Bali, pandemi sürecinde yaptıkları çalışmalar dolayısıyla banka güvenlik görevlilerine verdiği ek ücretin hatırlatılması üzerine, “İkame edemediğimiz, dönüşümlü çalıştıramadığımız tek kadro. Her şubede bir kişi olduğu için o çocuklar risk alarak çalıştılar. Bunu dikkate almamak profesyonellik olmazdı.” ifadelerini kullandı.

İmkanı olan büyük kurumların böyle dönemlerde ilave sorumluluk alması gerektiğini vurgulayan Bali, “Bunlar kısa dönem içinde bakıldığında gider gibi görülmemeli, bunlar geleceğe yatırım… Zamanla itibar denen şey böyle birikiyor, itibar kazanmak kolay değil. Kar kazanabilirsiniz ama itibar öyle bir bilanço döneminde elde edilecek bir şey değil. Bütün kurumların böyle bakması ve ülkesine sahip çıkması lazım. Ülkesinin zor zamanlarında, kendi imkanlarını kazandığı ülkeye geri verebilmesi lazım, zorda olanları rahatlatması lazım. Biz hep bu anlayışla çalıştık ve bunun ticari tarafına bakmadık. 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ