Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

“ISAF Exclusive” güvenlik sektörünü bir araya getirdi

“ISAF Exclusive” güvenlik sektörünü bir araya getirdi
blank blank

MARMARA Fuarcılık, sektörde geride bıraktığı 18 yılın verdiği tecrübeyi, ISAF Exclusive ile birleştirerek güvenlik sektörünü bir araya getirdi. Katılımcılara yalnızca fuar değil, konferans imkânı da sunan ISAF Exclusive, yoğun bir katılımla 7 Mart 2017 günü Sheraton Ankara Otel’de açılışını yaptı.

 

MARMARA Fuarcılık, sektörde geride bıraktığı 18 yılın verdiği tecrübeyi, ISAF Exclusive ile birleştirerek güvenlik sektörünü bir araya getirdi. Katılımcılara yalnızca fuar değil, konferans imkânı da sunan ISAF Exclusive, yoğun bir katılımla 7 Mart 2017 günü Sheraton Ankara Otel’de açılışını yaptı.

Güvenlik sektöründen hem yerel hem de ulusal anlamda hizmet veren çok sayıda firma temsilcisinin fuarda kurduğu stantlar büyük beğeni topladı. Birbirinden farklı ve geniş çaplı güvenlik teknolojilerinin kullanıcıların beğenisine sunulduğu etkinlikte aynı zamanda verilen konferanslarla da bilgi paylaşımı yapıldı.

8 ve 9 Mart 2017 tarihlerinde de farklı konuşmacı sunumlarıyla devam edecek etkinlikte açılış konuşmasını yapan Marmara Fuarcılık Genel Müdürü Feridun Bayram “Bugün dünyada kullanılan herhangi bir markayı Türkiye’de rahatlıkla görebiliyoruz. ISAF Fuarı da bunun en önemli kanıtlarından biridir. Fuarlar sosyalleşme ve ilişki geliştirme alanlarıdır” şeklinde konuşarak etkinliğin öneminden bahsetti.

“TEKNOLOJİ GELİŞTİKÇE HIZDAN ZİYADE BUNU KULLANIP HİZMET VERMEK DAHA ÖNEMLİ HALE GELİYOR”

Fuarda Dijital Yaşam ve Siber Güvenlik: Kamu-Özel Sektör temalı konuşmasını yapan Siber Güvenlik ve e-Devlet Kıdemli Uzmanı Mustafa Afyonluoğlu şunları söyledi:

“Günümüzde yeni yeni ortaya çıkan Siber Güvenlik kavramı hususunda karşılıklı bilgi paylaşımı yaparak yol kat edebiliyoruz. Bu anlamda ISAF fuarı çok büyük önem taşıyor. Teknoloji geliştikçe hızdan ziyade bunu kullanıp hizmet vermek daha önemli hale geliyor. Dolayısıyla karşımıza iki grup çıkıyor: Hizmeti sağlayanlar ve hizmeti alanlar. Hizmeti sağlayanlar denildiğinde ilk olarak aklımıza devlet geliyor. Kamu kurumları, bireylerle, özel sektörle, vatandaşlarıyla ya da yabancılarla interaktif bir ilişki içerisine giriyor ve hizmet veriyor. E-Devlet sistemi burada ortaya çıkıyor. Biz de vatandaş olarak önce devletten aldığımız hizmetlerle beklentimizi arttırdık ve daha sonra hayatımıza akıllı cihazlar girdi. Cep telefonları ve internetin sunduğu sosyal ağlar en temel yenilikler olarak hayatımızın bir parçası oldu.

“NESNELERİN İNTERNETİ DENİLEN KAVRAMI ÖNE ÇIKIYOR”

İnsanların iletişim ve teknoloji ile iç içe olması dolayısıyla çok sayıda yenilik oldu. Ama artık günümüzde bambaşka bir veri dolaşımı var. Nesnelerin İnterneti denilen kavramı öne çıkıyor. Bu kavramla birlikte de 2020 yılında internete bağlı olan cihazlar hakkında ortaya atılan ön görü 20 ile 50 milyar adet arasındadır. Geçen yıl itibariyle Amerika’da geleneksel kullandığı elektronik cihazlarının haricinde evinde 1 tane de internete bağlı cihazı olduğu görülmüştür.

Önümüzdeki dönemde 2 trilyon dolarlık bit ticaret hacmi olacağı da bir diğer öngörüdür. Bununla beraber hayatımızda öylesine geniş bir yer kaplayan cihazlar, beraberinde büyük sorunları da hayatımıza getirecek. İnsanları endişeye düşürecek cinsten sorunlardan bahsediyorum. Vücuda takılan kalp ritmini düzenleyici cihazlara veya insülin pompalarına yapılan dijital saldırılar mevcut. Akıllı telefonların milyonlarcası düzenlenen bir saldırı sonucu çalışmaz duruma gelebilir. Bilgisayar ve tabletlerdeki kameralar vasıtasıyla evinizdeki mahremiyet, dışarıya çıkabilir.”(Zafer)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ