Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı

İşçiler, Afrin için askerlik başvurusu yaptı Elazığ Belediyesinde çalışan yaklaşık 300 işçi, TSK’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev almak için askerlik şubesine giderek başvuruda bulundu.

 

blank

blank

Elazığ Belediyesinde çalışan yaklaşık 300 işçi, TSK’nın Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev almak için askerlik şubesine giderek başvuruda bulundu.

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı01
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesine başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 5’inci gününe girerken, ülke genelinden de her alandan destekler gelmeye devam ediyor. Elazığ’da belediyede görev yapan 300 civarındaki taşeron işçi, hem operasyona destek olmak hemde gönüllü olarak görev almak için ellerinde Türk bayrakları ile askerlik şubesine gitti. Askerlik şubesi önünde tekbir getiren işçiler, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘En büyük asker bizim asker’ sloganları atarak, operasyonda görev almak için gönüllü asker olduklarını belirten dilekçeleri doldurup, ilgililere teslim etti.

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı02

Bu güzel vatanın her karış toprağında olduğu gibi Elazığ’ında milli birlik ve beraberlik için dimdik ayakta olduğunu vurgulayan Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, “Elazığ, dün olduğu gibi bugün de milli birlik ve beraberliğin yıkılmaz kalesidir. Bu şehir hiçbir dönemde teröre, haine geçit vermemiş, vermeyecektir. Bu milletin birliği, beraberliği ve kardeşlik ruhu, teröre ve onun her türlü uzantısına geçit vermez. Muzaffer ordumuz en kısa zamanda Afrin’den zaferle ve mazlumların dualarıyla ayrılacaktır.

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı03

Bizler Elazığ Belediyesi’nde çalışan 300 arkadaşımızla birlikte kalbimizdeki iman ve vatan sevgisiyle kahraman ordumuza en küçük bir katkı için dahi olsa hazırız. Hainler bilmelidir ki bu ülkenin her bir Mehmet’i bu aziz vatan ve bu aziz milletin istiklali ve istikbali uğruna şehadet için gözünü dahi kırpmaz. Dualarımız ve kalplerimiz kahraman askerimizledir. Bizler vatanına bayrağına sevdalı Elazığlılar olarak, askerimize destek için her daim hazırız” dedi.

Afrin operasyonunu desteklediğini belirten Ahmet Çakmak, “Askerlik Şubesine gönüllü askerlik için başvuru yaptık. Afrin’de ki askerlerimizin yanındayız. Gerektiği zaman bizde Afrin‘e gidip savaşırız” ifadelerini kullandı.

TSK’nın Zeytin Dalı Operasyonu’na katılmak üzere bir araya geldiklerini dile getiren Cahit Barut, “Yaşım 58 olmasına rağmen bana görev verildiği takdirde her zaman hazırım. Allah, silahlı kuvvetlerimize güç kuvvet versin, devletimize zeval vermesin. Allah ordumuzu milletimizi korusun” diye konuştu.

İşçiler, Afrin İçin Askerlik Başvurusu Yaptı04

Askerlik Şubesine gelenlerden Garip Ayaz’da, “Her an için göreve hazırım. Allah, askerlerimizi korusun, DEAŞ ve PKK’ya lanet olsun” diyerek düşüncelerini aktardı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ