Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

İşkur’dan okullara güvenlik görevlisi

İşkur’dan okullara güvenlik görevlisi
blank blank

İŞKUR’dan Milli Eğitime bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 100 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek.

 

Proje ile ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz; İl Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere İl genelinde 100 güvenlik personelinin eğitim-öğretim yılının sonuna kadar istihdam edileceğini belirti.

Eviz; “ İl Müdürlüğü olarak 2015 yılından beri talep ettiğimiz Toplum yararına programlar Kapsamında(TYP) okullarda güvenlikçi istihdamının gerçekleştirilmesi bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Okullarda eğitim-öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, dışarıdan gelebilecek tehlikeleri minimum seviyeye indirebilmek ve güvenli okul ortamı sağlanması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirleyeceği 100 okulda istihdamı gerçekleştireceğiz. Eğitim Kurumlarımızın temizlik ve hijyen konularında hizmet vermek üzere 396 kişiyi istihdam ederek bu hafta itibarı ile işe başlattık. Yeni Güvenlikçi projemiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde temizlik ve güvenlik hizmeti sunulması amacıyla yaklaşık 500 kişilik istihdam sağlamış olacağız.” dedi.

BAŞVURU ŞARLARI

  • 25-45 yaş arası katılımcılar (25 yaşını tamamlamış ancak 45 yaşını doldurmamış kişiler),
  • Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,
  • Askerliğini tamamlamış kişiler,
  • İlk defa güvenlik görevlisi mesleğinde görev yapacak kişiler, öncelikli olarak değerlendirilebilecektir.
  • Katılımcıların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir.
  • 12.10.2017-16.10.2017 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğüne şahsen yada www.iskur.gov.tr adresinden bireysel olarak ilgili TYP projesine başvuru yapmak.(hür24)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ