Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

İzmir adliyesinde özel güvenlik dönemi

İzmir adliyesinde özel güvenlik dönemi
blank blank

İzmir Adliyesinde geçtiğimiz 5 Ocak’ta düzenlenen terör saldırısının ardından, kapı giriş güvenliği özel güvenlikçiler tarafından sağlanmaya başlandı. Adliyenin giriş kapılarında göreve başlayan 6’sı bayan 40 kişi üç kapıda görev yapmaya başladı.

İzmir Adliyesi C kapısı önünde 5 Ocak’taki terör saldırısında biri polis memuru 2 kişinin şehit olduğu, bir çok kişinin de yaralandığı olayın
ardından, güvenlik tedbirleri arttırılmıştı.

Bu tedbriler çerçevesinde Adliye binasının çevresi 2,5 metre yüksekliğinde demir perforje ile çevrilmeye başlandı. Yabancı araçların adliye binasının etrafında park etmemesi için belediye demir dubalar koydu. Patlamanın yaşandığı hakim ve savcılara ait otopark giriş ve çıkışlarına otomatik raylı kapı takıldı. Patlamanın ardından ismi, Şehit Polis Fethi Sekin Caddesi olarak değiştirilen caddeye araçların park
etmesine izin verilmemeye başlandı. Terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’inin de kullandığı ve saldırıda tahrip olan güvenlik kulübesi yerine yapılacak kulübe için yıkıldı.

Emniyet mensuplarının görev aldığı adliyenin içerisinde ve dışarısında özel güvenlik personelinin de görev alacağı yaklaşık 250  metrekarelik 2 nizamiye binası ile kurşun geçirmeyen 5 nöbet kulübesinin inşa edileceği belirtilmişti.

SAYISI DAHA DA ARTACAK

İlk etapta adliyenin C-Personel ve vatandaş ile A kapısında 6’sı bayan 40 özel güvenlik görevlisi dün kapılarda görev yapmaya başladı. Her üç kapıda polis memurlarının yanında ilk etapta eğitim alan güvenlik personelinin daha sonra sayısının çoğalacağı belirtildi.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ