Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kabine özel güvenliği ele aldı

Kabine özel güvenliği ele aldı

Reina saldırısı ile oluşan gündem Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan Bakanlar Kurulunda da yer aldı.

 

Özel mekan, eğlence yerleri ve alışveriş merkezlerinin korunması konusunda yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Güvenlik zafiyeti üzerinde duruldu.

Özel güvenlik elemanlarının etkin ve caydırıcı olması, hangi durumlarda silah kullanabildiği enine boyuna tartışıldı. Bazı kabine üyeleri özel güvenliğin mercek altına alınması görüşünü dile getirdi.

Özel güvenlik şirketlerinin ortaklık ve sermaye yapısının incelenmesi kararlaştırıldı. Cumhurbaşbaşkanı Erdoğan‘da konunun kapsamlı araştırılmasını istedi. Eğlence mekanları, stadyumlar ve AVM‘lerin güvenliğinin Polis tarafından sağlanması gerektiğini söyledi.

Terör saldırılarına karşı alınacak bir diğer önlem ise kamera sistemleri ile entegrasyon, Emniyete bağlı kamera sistemleri, mobeseler, elektronik denetleme sistemleri şüpheli araçların takibinde önemli görevler üstleniyor.

Yeni sistem ile birlikte otoban geçit çıkışlarında ki OGS ve YGS’ler, Belediyelerin Ulaşım Koordinasyon Merkezinde kullandığı kameralar ile Jandarma ve Emniyetin Plaka Tanıma Sistemi arasında entegrasyon sağlanacak.

Ayrıca, Akaryakıt istasyonlarının plaka kayıt sistemi ile AVM‘lerde ki güvenlik kameralarına yerleştirilecek plaka okuma sistemi de bu ortak sisteme eklenecek. Yani tüm kameralar birbirleri ile entegre olacak.

Bunun yanısıra plaka tanıma sistemi olmayan illere bu sistem kurulacak, onlar da oluşturulacak kamera havuzuna bağlanacak. Oluşturulan entegre sistem Emniyet Genel Müdürlüğünün kullandığı Polnet Bilgisayar sisteminden takip edilecek. Sistem anlık bilgi verecek, eşzamanlı gelen görüntüler polnet bilgisayar sistemine düşecek. Aranan plakaların kameralara takılması durumunda sisteme uyarı gelecek böylece aracın yeri tespit edilecek ve yakalanması da daha kolay olacak.

 

https://youtu.be/PXzKAeygFcI


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ