Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kadın Güvenlik Görevlisi İle Hasta Yakınları Arasında Arbede

Kadın Güvenlik Görevlisi İle Hasta Yakınları Arasında Arbede

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan bir kadın güvenlik görevlisi ile iki kişi arasında çıkan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Her iki tarafta birbirlerinden şikayetçi oldu.

 

Edinilen bilgilere göre olay, geçtiğimiz hafta Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Hasta yakınlarının iddiasına göre, yeni doğan yeğenini görmek için doğum bölümüne giden K.D.E. ve annesi P.D.’yi kadın güvenlik görevlisi dışarı çıkmaları konusunda uyardı. “Bize 5 dakika verin” diyen K.D.E. kapıyı kapattı. Ardından içeri tekrar giren güvenlik görevlisi yüksek bir sesle ‘şimdi dışarı çıkacaksınız’ diye bağırdı. Güvenlik görevlisine tepki gösteren K.D.E. ise “Annen yaşındaki kadına bağırma” dedi. Bu sırada kızının içeriye girmesini söyleyen P.D. ile hastane güvenlik görevlisi arasında sözlü tartışma yaşandı. Bağırma seslerinin yükselmesi üzerine K.D.E. dışarı çıktı. “Anneme ne yapıyorsun” diyen K.D.E’ye güvenlik görevlisi bir anda saldırdı. Önce tırnaklarıyla kadının yüzünü çizen güvenlik görevlisi daha sonra da saçından sürükledi. Araya giren P.D. ise kavgayı ayırdı. Olayın ardından K.D.E. ve annesi P.D., olayla ilgili darp raporu olarak polise şikayetçi oldu. Güvenlik görevlisi ise anne P.D.’nin kendisine hakaret ettiğini söyledi.

Yüzünden yaralanan K.D.E. polise verdiği ifadesinde o gün yaşananları şöyle anlattı: “Ablam doğum yaptıktan sonra hastanede refakatçi olarak kalıyordum. Öğle saatlerinde annem geldi ve biz yeni doğan bebeğin üzerini değiştirirken hastane güvenlikçisi bayan şahıs gelerek ‘ziyaret saatiniz doldu. Dışarı çıkın’ dedi. Bende bayan görevliye ‘Bize 5 dakika ver, çıkacağız’ dedim ve kapıyı kapattım. Ancak bayan görevli tekrar içeriye geldi ‘şimdi çıkacaksınız’ diye bağırmaya başladı. Aramızda sözlü tartışma çıktı. Odanın kapısında annem bana içeriye girmemi söyledi ben de içeriye girdim. Ancak bağırma sesleri artınca dışarı çıktım. Odanın önünde bayan görevli annemi köşeye sıkıştırmıştı. Ben araya girmek istedim ancak bu sefer bayan görevli eliyle yüzümü çizdi ben yüzümden yaralandım.” Polise ifade veren anne P.D. ise hastane güvenlik görevlisine hakaret etmediğini dile getirerek suçlamaları reddetti. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.