Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kamuda ki özel güvenlik için tek tip kıyafet nasıl olacak? İşte ilk ipucu!

Kamuda ki özel güvenlik için tek tip kıyafet nasıl olacak? İşte ilk ipucu!

İçişleri Bakanlığının kamuda ki özel güvenlik için tek tip kıyafet tasarımı çalışmasında sona yaklaşıldı. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ilk ipuçlarını yayınlamaya başladı.

Güncelleme: Özel güvenlik tek tip kıyafet uygulaması yönergesi yayımlandı. Böylelikle tek tep kıyafet uygulaması başladı. Konu ile ilgili güncel haberimize “Son dakika: Kamu da ki özel güvenlik tek tip kıyafet uygulaması başlıyor” başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

blank

blank

Kamu da ki yeni tip özel güvenlik kıyafetlerini mevsimlere göre tüm çeşitleri ile aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK SON DAKİKA HABER – İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU 2009 yılının Temmuz ayında katıldığı Haliç Kongre Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Kamusal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) ve Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyon (ÖGNET) projelerinin açılış programında kamuda ki özel güvenlik görevlileri için tek tip kıyafet uygulamasına geçileceğini açıklamıştı.

Aralık ayında ise Güvenlik-İş Sendikası Başkanı, İçişleri Bakanımızı ziyareti sırasında özel güvenlik tek tip kıyafet konusunun gündeme geldiğini ve 2020 yılının Ocak ayı içerisinde tanıtım programının yapılacağını bildirmişti. Ancak millet olarak hepimizi derin üzüntülere sevk eden Elazığ depremi, ardından, İdlib şehitlerimiz, sonrasında Van’da ki çığ felaketi ve son olarak İstanbul’da ki uçak kazası gibi elim olaylar nedeniyle bu tanıtım programı ertelenmek zorunda kaldı. Bu vesileyle yaşadığımız bu acı olaylarda kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve şehitlerimize yüce Allah (C.C.)’tan rahmet, geride kalanlarına başsağlığı diliyoruz.

Kamuda görevli özel güvenlik görevlileri için tasarlanan yeni tek tip kıyafet ile ilgili ilk görsel olduğunu tahmin ettiğimiz paylaşım yine bu çalışmayı yürüten EGM Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından geldi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı KAAN projesi ile ilgili yayınladığı sayfada Emniyet Teşkilatından bir Kadın Komiser Yardımcısı ile onunla tokalaşan yine bir Kadın Özel Güvenlik Görevlisinin bulunduğu proje fotoğrafını yayınladı.

Yayınlanan proje fotoğrafında Kadın Özel Güvenlik Görevlisinin yazlık tek tip kıyafet olduğunu düşündüğümüz üniforma giymesi dikkat çekti. Çünkü tek tip gri renkli tişört ve siyah pantolondan oluşan özel güvenlik kıyafetinde özel güvenlik armaları farklı tasarlanmış olarak göze çarpıyor. Zira şapka ve tişört göğüsünde bulunan armada özel güvenlik yıldızı ve ortasında Türk Bayrağı bulunuyor. Siyah taktik tarzı pantolonun yan cepleri ve diz altında reflektör çizgileri bulunuyor.

Kıyafet ile ilgili görüşlerinizi haberimizin altında ki yorum bölümümüze yapabilirsiniz. Üyelik gerektirmez.

İşte yazlık yeni özel güvenlik tek tip kıyafet fotoğrafı;

özel güvenlik tek tip kadın kıyafeti

özel güvenlik haberleri

blank

İşte kışlık yeni özel güvenlik tek tip kıyafet fotoğrafı;

yeni kışlık özel güvenlik kıyafeti

İşte muhtemel özel güvenlik yeni logo (yeni özel güvenlik göğüs arması);

özel güvenlik arması

OzelGuvenlik.Net web sitemiz editörünün konu ile ilgili çok daha önce 15 ocak 2019’da kaleme aldığı “Özel Güvenlik Görevlilerinin Kıyafet Sorunlarına Çözüm Getirilmeli” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI - 36 YORUM
  1. Avatar Ebru dedi ki:

    Merhaba öncelikle bakanımıza tşk ederim kendi adıma ama üniformayla ilgilide düşüncelerimi paylaşmak isterim tişört güzel ama pantolon berbart ALLAHINIZA kurban olayım başka pantolon modelimi bulamadınız mı eyvallah polis kardeşlerimizin tarzına uydurmuşsunuz ama pantolon olmamış bari polis pantolona benzeseydi tişört rengi açık mavi olsaydı gece bekçisine verdiğiniz hakları değerlerinde Sayın içişler bakanımız Süleyman SOYLU beyfendi gece bekçisine verdiği hakları değerleri biz güvenlik arkadaşlarımıza da destek çıkabilseydiler eğerki üniformaya kadar ellerini ayabildiyseler haklarımızda el atsınlar ve güvenlik görevleri işçiler bakanlığına bağlamasını rica ediyoruz bu zamana kadar kimse bizlere destek çıkmadı büyük birlik partisi genel başkanı Sayın Muhsin YAZICIOĞLU Biz güvenliklere sahip çıkmak için çok uğraştı ama yarıda kaldı projesi ve rahmetlinin projesine sahip çıkılmadı ne yazık ki artık bizleride görsünler lütfen bizler kimliğimizi valilikte alıyoruz o yüzden hak ettiğimiz değeri görmek istiyoruz.

  2. Avatar Kamu Güvenlik dedi ki:

    Selamlar arkadaşlar cimere yazalim hem kamuda calisip hem özel olmayalim sayin cumhurbaşkanimiz ve içişleri bakanimizin bu konuda yardimci olmalarini isteyelim iyi günler.

  3. Avatar Kamu güvenlik dedi ki:

    5188 özel güvenlik 5189 kamu güvenlik diye kanunlar ayrilmali çünkü kamuda çalışıp özel nasil olunur ki mantıklı değil ve kamuda kart yenileme olamamasi devletimizi zarara uğratmaz çünkü kamuda calisan güvenlikerin kart yenileme paralarını devletimiz ödemektedir. Kıyafete gelince kamuda calisan güvenliklerin ayrı tektip özelde calisan güvenliklerinde kiyafetleri ayri tektip olmalı böylelikle bir düzen saglanmiş olur

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.