Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Karabük’te Özel Güvenlik Personeline Eğitim

Karabük’te Özel Güvenlik Personeline Eğitim

Karabük Valiliği, 801 özel güvenlik personeline eğitim verdi.

 

blank

blank

Karabük Valiliği, 801 özel güvenlik personeline eğitim verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, özel güvenlik sektörü denetiminin, polis başmüfettişleri ve valiliklerce gerçekleştirildiği belirtildi.

2018 yılı içerisinde, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından denetim görevinin yanında temel hak ve hürriyetlerin korunması ve kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına başlandığının anlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları ile başlatılan projede ülke genelinde özel güvenlik personeline yönelik eğitim programı ifa edilecektir. Programla ülke genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla, etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında eğitim planı hazırlanmıştır. Eğitim programı çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz Polis Evi Toplantı Salonunda 3 gün süre ile altı oturumda ilimizde bulunan 801 özel güvenlik personeline, eğitim verilmiştir. Vali Kemal Çeber, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik eğitim faaliyetlerini yerinde inceleyerek kursiyerler ile bir araya gelmiştir.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ