Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kırıkkale’de 45 güvenlik görevlisi alınacak

Kırıkkale’de 45 güvenlik görevlisi alınacak

Kırıkkale İŞKUR aracılığı ile Toplum Yararına Programı kapsamında toplam 45 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

 

TYP Başvuracak adayların güvenlik sertifikası olma zorunluluğu bulunuyor. KPSS şartı bulunmayan ilana başvurular başladı. CUMARTESİ SON GÜN Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü TYP kapsamında Milli Eğitime bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 45 güvenlik görevlisi alacağı öğrenildi.

Başvuruları başlayan güvenlik görevlisi alımında son müracaat tarihinin 21 Ekim 2017 Cumartesi günü mesai bitimi olduğu belirtildi. Güvenlik görevlisi olmak için başvuracak adayların 25-45 yaş arasında ve güvenlik sertifikasının olması şartı aranıyor. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Ay, alınacak bay-bayan güvenlik personelinin 8 ay görev yapacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRET ÖDEME YAPILACAK

TYP’ye başvuruların İŞKUR il müdürlüklerine bizzat başvurarak ya da internet üzerinden yapılabiliyor. Katılımcıların seçiminin kura usulüyle yapılacağı öğrenildi. TYP kapsamında çalışan işçilere asgari ücret ödeme yapıldığı, Kanunların belirlediği maaş zamlarının hepsi bu kapsamda çalışanlar için de geçerli olduğu, ayrıca katılımcıların durumlarına uygun olarak hesaplanacak olan asgari geçim indirimi, durumlarını gösterir belgelere bağlı olarak yükleniciler tarafından katılımcılara ödendiği bildirildi.(Bayrakgazetesi)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ