Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

KİT Taşeronları da Kadroya Geçebilecek

KİT Taşeronları da Kadroya Geçebilecek

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı Kararı ile KİT’lerde çalışan (taşeron işçiler) personellerin kadroya geçiş şartları belli oldu.

2 Yıl Kesintisiz Çalışma Şartı

2018 yılı içerisinde kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verilmişti. Ancak KİT’lerde çalışan taşeron işçiler kapsam dışında tutulmuştu. Bu uygulamanın tepki çekmesi üzerine KİT personellerine yönelik olarak da çalışma başlatıldı. Son olarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte de şartlar belli olmaya başladı.

Bu şartlardan ilki ise 4 Aralık 2017 tarihinden itibaren kesintisiz olarak çalışma şartıdır. Bu tarihten sonra işe başlayanlar ise kadroya alınmayacak. Şartlardan bir diğeri ise yapılacak olan sınavda başarılı olmaktır. Kamuda çalışan taşeron işçilere uygulanan sınav gibi KİT personellerine de sınav uygulanması düşünülmektedir. Tüm bu şartların haricinde ise KİT’lerin personel ihtiyacının da bulunması gereklidir. Aksi takdirde yeni alımlar yapılmayacağı gibi kadroya geçişler de söz konusu olmayacaktır.

KİT’lerde çalışan taşeron işçiler 1 yıl içerisinde yapılacak olan sınavlara girecekler. Dolayısıyla kadroya geçişlerin 2019 yılı içerisinde gerçekleştirileceğini ifade edebiliriz. Sınavlarda başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmalarında da herhangi bir sıkıntı yaşamamaları durumunda kadroya geçebileceklerdir.


Her bir KİT kendi kadro ilanını kendisi duyuracaktır. Taşeronlar bu sebeple kurumların resmi İnternet sayfalarının takip edilmesi oldukça önemlidir. İlgili duyurular yayınlandıktan sonra kişilerin belirtilen tarihler arasında başvurularını yapmaları ve ardından da sınava girmeleri gerekmektedir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.