Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kocaeli İŞKUR, MEB’e bağlı okullara 483 özel güvenlik görevlisi alacak

Kocaeli İŞKUR, MEB’e bağlı okullara 483 özel güvenlik görevlisi alacak

Kocaeli İŞKUR, MEB’e bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 483 özel güvenlik görevlisi alacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak ortak çalışmayla okulların ihtiyaçları doğrultusunda ülke genelinde 20 Bin güvenlik görevlisi istihdam edilecek. Bu kapsamda ilimizdeki bazı okullara 483 güvenlik sertifikalı personel alınacak. Alımlarda başvuran personelin ikamet ettiği yer esas alınacak.

15 EKİM’DE İŞ BAŞI

Bu kapsamda Kocaeli İş ve İşçi Bulma Kurumu, (İŞKUR), Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere TYP(Toplum Yararına Çalışma Programı) kapsamında geçici 483 özel güvenlik görevlisi alacak. Başvurular 24 Eylül’de başlayıp 29 Eylül’de sona erecek. Alınacak güvenlik personelleri ise 15 Ekim 2018’de iş başı yapacak. İşin bitiş tarihi ise 21 Haziran 2019.

İKAMET ESAS ALINACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “Okullarda güvenliğin sağlanması adına geçtiğimiz yıl ilki yapılan uygulama bu yıl da devam ediyor. Alınacak personellerin maaşı ve sigortasını İŞKUR ödeyecek. Denetimi ve takibini İŞKUR yapacak. Milli Eğitim Müdürlüğü, alınacak personeli, belirlediği okullarda çalıştıracak. Güvenlik sertifikası şartı var. Deneyim olması gerekmiyor. Personel, liste sistemiyle seçilecek. Yani alınacak okula en yakın ikamet eden kişi o bölgede işe alınacak. Herkes oturduğu yere en yakın okulda görevlendirilecek” dedi.


BU İLANI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ