Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

KOU’de Özel Güvenlik Uygulama Dersini Gerçek Sandı

KOU’de Özel Güvenlik Uygulama Dersini Gerçek Sandı

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) güvenlik görevlileri, ‘Uygulamalı’ Toplu Pazarlık dersini gerçek sandı. Güvenlik kamerasında gördükleri ‘Bu iş yerinde grev vardır’ pankartı ile fotoğraf çektiren öğrencilere müdahale etmek için koşarak fakülte önüne gelen güvenlik görevlileri, kısa süre sonra gerçeği anladı.

 

Evrensel gazetesinden Hasret Gültekin Kozan’ın haberine göre, olay dün yaşandı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) 8. dönem seçmeli dersi olan, Uygulamalı Toplu Pazarlık dersinin ardından fakülte önünde hatıra fotoğrafı çeken öğrenciler, güvenlik görevlilerinin koşarak yanlarına gelmelerine anlam veremedi.

TELAŞ YAPTILAR

Bölüm koridorunda yapılan grev uygulamasının ardından fakülte önünde hatıra fotoğrafı çekilen öğrenciler, güvenlik kamerasında özel güvenliğin dikkatini çekti. Koşarak öğrencilerin yanına gelen özel güvenlik görevlileri, ‘Burada ne oluyor?’ diye sordu. Ders kapsamında hazırlanan grev önlükleri ve grev pankartıyla bölümde grevlerini ilan ettikten sonra fakülte önüne çıkan öğrencilerden Uygulamalı Toplu Pazarlık dersi sonrası hatıra fotoğrafı çektirdikleri cevabını alan güvenlik görevlileri, telaşlanmalarıyla kaldı.

 

UYGULAMALI TOPLU PAZARLIK DERSİ NASIL OLUYOR?

KOÜ Çalışma Ekonomisi bölümünde Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu’nun verdiği 8. dönem seçmeli dersinde öğrenciler gruplara ayrılıyor. Bir grup işçi sendikası, diğer grup ise iş veren yönetimi oluyor. Bu iki grup toplu sözleşme sürecine giriyor. Anlaşma sağlanamayınca iş arabulucuya gidiyor. Arabulucudan da sonuç çıkmayınca işçi sendikası olan öğrenci grubu grev kararı alıyor ve bunu gerekli materyalleri de sağlayarak uyguluyor. Öğrenciler Çalışma Ekonomisi bölümünde sendikacılık, toplu iş hukuku, toplu pazarlık ve toplu sözleşmenin pratiğini böylelikle öğrenmiş oluyor.(haberhodrimeydan)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ