Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kuyuya düşen kaplumbağaları güvenlik görevlileri kurtardı

Kuyuya düşen kaplumbağaları güvenlik görevlileri kurtardı

Darıca İlçesinde bulunan Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nda kuyuya düşen kaplumbağalar, parkta görev yapan özel güvenlik görevlileri tarafından kurtarıldı.

blank

blank

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşların huzuru ve kamu düzeni için 7 gün 24 saat görev yapıyor. Zabıta ekipleri asli görevlerinin yanı sıra diğer pek çok görevi de yerine getiriyor. Önceki gün Darıca Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nda kuyuya düşen iki kaplumbağayı, fark eden Büyükşehir Güvenlik ekipleri hemen yardıma koşarak kaplumbağaları düştükleri kuyudan kurtardı.

Darıca’daki eski askeri alan üzerine kurulan sahil parkında vatandaşların huzuru için Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde güvenlik personelleri görev yapıyor. Güvenlik personellerinin sahil parkının üst kısımlarında devriye attığı sırada iki kaplumbağanın kuyuya düştüğü tespit edildi. Ekipler hızlı bir şekilde kuyunun yanına giderek kaplumbağaları dışarı çıkardı.

blank

Kuyudan çıkarıldıktan sonra kaplumbağaların sağlık durumlarının iyi olduğunu anlayan güvenlik ekipleri, çamura bulanan hayvanları kendi elleriyle temizledi. Su ile yıkanan Kaplumbağalar, sahil parkı içerisindeki yeşil ve kuru bir alan götürülerek doğaya salındı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ