Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Mardin’de okulların Güvenlik Görevlileri Kura ile Belirlendi

Mardin’de okulların Güvenlik Görevlileri Kura ile Belirlendi

Mardin’de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görevlendirilecek olan 150 güvenlik görevlisi kura ile belirlendi.

Mardin merkezde bulunan okullarda güvenlik görevlisi olarak görev yapacak olan güvenlik görevlileri noter tarafından çekilen kura ile belirlendi. İşkur’un Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okullarda çalıştırılacak 150 güvenlik görevlisi için 700 kişi başvuruda bulundu.
Mardin Şehir stadyumunda katılımcıların huzurunda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Akan, İşkur Müdür Yardımcısı Abdurrahim Yalçın ve noter yetkilileri tarafından kura çekildi.
Programda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Akan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile il ve ilçelerde bulunan okullarda TYP kapsamında 150 güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceğini ifade ederek, şunları kaydetti: ” Toplum Yararına Program(TYP) kapsamında İl milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi okullarda Özel Güvenlik Görevlisi çalıştırılmasına yönelik Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İl Müdürlüğümüz arasında sözleşme imzalanmıştı.

Müdürlüğümüze bağlı resmi okullarımızda Özel Güvenlik Görevlisi olarak TYP kapsamında çalışmak isteyen personelin müracaatları 16-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile ilçelerde bulunan ilgili kurum birimi tarafından alınacaktır. Başvuru taleplerinin alındığı tarih itibarıyla başvuruları alınan 700 güvenlik görevlisi arkadaş arasından 150 kişiyi kura ile belirlenecek. Bizim önceliğimiz ilimizde bulunan yatılı okullarımıza güvenlik görevlilerimizi görevlendireceğiz.”dedi.

En az lise mezunu, Güvenlik sertifikası olan, askerliğini yapmış, 25-45 yaş arasındaki 700 kişi arasında çekilen kura sonrasında belirlenen güvenlik görevlileri 8 ay boyunca görev yapacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ