Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Mardin’de özel güvenlik personeline terörle mücadele eğitimi verildi

Mardin’de özel güvenlik personeline terörle mücadele eğitimi verildi

Mardin’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev yapan 180 özel güvenlik personeline, terörle mücadele eğitimi verildi.

Eğitimde, terörle mücadele polislerince güvenlik personeline, canlı bomba ve şüpheli şahıslara yönelik alınması gereken önlemler anlatıldı.
Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince, kentteki kurum ve kuruluşlarda görev yapan özel güvenlik personellerine terörle mücadele eğitimi verildi. Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) konferans salonunda verilen eğitime 180 özel güvenlik personeli katıldı. Eğitimde, terörle mücadele polisleri tarafından güvenlik personellerine başta canlı bomba ve şüpheli şahıslar olmak üzere terör olayları karşısında neler yapmaları gerektiği anlatıldı. Terör olaylarında zarar gören cami, ambulans, okul ve diğer kamu yararı gözeten yerlerle ilgili sinevizyon gösteriminin yapıldığı eğitimde, etkisiz hale getirilen canlı bomba eylemcisine yönelik müdahalenin görüntüleri izletildi.
Özel güvenlik personelinden Mehmet Ramazan Dağadalı, eğitimlerin yararlı ve etkileyici olduğunu belirterek, bilgilerin tazelendiğini dile getirdi. Dağadalı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğüne teşekkür de etti.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.