Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Milli Yüzücü Özel Güvenlik Görevlisine Sponsor Oldu

Milli Yüzücü Özel Güvenlik Görevlisine Sponsor Oldu

Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tufan Ergenç, maddi sıkıntıları nedeniyle Türkiye Şampiyonası’na katılamayan Milli Yüzücü Özel Güvenlik Görevlisi Bahadır Bilge’ye (35) sponsor oldu.

 

blank

blank

Bahadır’ın başarılarını, spor aşkını görünce destek olmaya karar verdiğini anlatan Dr. Ergenç, “Genç sporcumuzun ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

Eskişehir’de yüzme sporuna başlayan Bahadır Bilge, ailesiyle İzmir’e taşındıktan sonra farklı kulüplerde spor hayatını sürdürdü. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bir iş merkezinde güvenlik şefi olan Bilge, ülkemizi Kanada(2013) , 2014 Rusya (2014) Dünya Şampiyonalarında gururla temsil etti, onlarca madalya aldı. Açık Deniz yarışmalarında da dereceler elde eden Bilge, 9 Şubat’ta Mersin’de düzenlenecek Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda yaşadığı maddi imkansızlıklar nedeniyle katılamıyordu. Görev yaptığı iş merkezinde kliniği olan Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tufan Ergenç ile başarılarını ve spor aşkını paylaştı. Genç sporcudan etkilenen Dr. Ergenç, Bilge’ye bir yıl boyunca sponsor olma kararı aldı.

“SPORCULAR MASRAFLARI KARŞILAMAKTA GÜÇLÜK YAŞIYOR”

Bir çok sporcunun yarışma ‘katılım payı’, ‘konaklama’ ve ‘ulaşım masrafları’nı karşılamakta güçlük çektiğini ifade eden Bilge, “Çoğu arkadaşım bireysel çabalarıyla sporunu devam ettirmeye çalışıyor. Tufan hocama yüzücü olduğumu ve durumumu anlattığımda destek olmak istediğini söyledi. Kendisine yüzme sporuna yaptığı katkılardan dolayı minnettarım” diye konuştu.

“ANTRENÖR OLUP GENÇLERE SPORU SEVDİRMEK İSTİYORUM”

Türk sporunun geliştirilmesi, yüzme sporunun yaygınlaştırılması için çaba gösterdiğini anlatan Bilge, “Başarılı bir sporcuyum. Yüzün üzerinde madalyam var. Şu an 35-39 yaş kategorisinde yarışıyorum. Mayıs ve Ekim aylarında uluslar arası Türkiye Şampiyonaları var. Derece elde ettiğimizde ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarına gitmeye hak kazanıyoruz. Amacım ileride antrenörlük yapıp, yeni nesile bu sporu sevdirmek ve öğretmen istiyorum. Şu An İzmir’de Maraton Master Kulübü’ndeyim. 9-11 Şubat 2018’de Mersin’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası hazırlanıyorum” dedi.

“YARIŞMALARA KATILAMAMAK SPORUN RUHUNA TERS”

Genç sporcunun spor aşkının kendisini etkilediğini ifade eden Dr. Ergenç, “Yarışmalar eşit şartlarda yapılır. Ancak bir kişi yarışmaya katılamıyorsa, yarışmanın adaletli olduğunu söyleyemeyiz. Genç sporcumuz yaşadığı imkansızlıklar nedeniyle yarışmalara katılamıyordu. Bu durum sporun ruhuna ters. Sporcumuzun Türkiye Şampiyonalarında yarışmasına katkıda bulunduysam ne mutlu bana” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ