Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Okullara güvenlik takviyesi

Okullara güvenlik takviyesi
blank blank

İŞ-KUR il Müdürü Siraç Ekin 1 Kasım’dan itibaren Gaziantep’teki okullara 240 güvenlik görevlisinin tahsis edileceğini söyledi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın öncülüğünde hayata geçirilen  “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Kampanya aracını” ziyaret eden Ekin, İşkur’un vereceği güvenlik elemanları ile okulların daha güvenli olacağını söyledi.

OTOBÜSLE DAHA ÇOK KİŞİYE ULAŞACAĞIZ

İŞKUR otobüsünün milli istihdam seferberlik kapsamında istihdam sayısını artırmak için ilimizi ziyaret ettiğini belirten Ekin, “15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda  durdurarak ziyaret eden vatandaşlarımıza danışmanlık hizmeti veriyoruz. Amacımız istihdamı arttırmak, işssizlği azaltmaktır”  dedi.

ANKARA’DAN GELDİ

Ekin,  “Bu vesile ile otobüsümüz Ankara’dan Gaziantep’e geldi. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nün yönetimiyle geldi.  Bir şekilde tüm illeri gezecek ama ilimizde iki gündür misafir ediyoruz. İŞKUR binasının dışında vatandaşlarımıza hizmet etmek için buradayız. Dolayısıyla bu hizmetimizi bu otobüzümüzle geliştirmiş oluyoruz. Otobüsle daha çok insanımıza ulaşacağız” diye belirtti.

23 BİN KİŞİ İŞSİZLİK SİGORTASINDAN FADLADILAR

İşsizlik sigortasıyla ilgili bilgi veren Ekin, “İşsizlik sigortasından  23 bin 585 kişi faydalanıyor. Gazintep’te toplam SGK’lı çalışan 425 bin 919 kişi. işe yönlendirme yüzde 37 oranıyla 170 bin  kişi. İŞKUR başvurusu yüzde 52 oranıyla 74 bin 270 kişi. Engelli istihdamı ise yüzde 98 oranıyla 3 bin 654 kişidir.”(gaziantep27)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ