Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Okullarda görevli özel güvenlik görevlileri eğitime alındı

Okullarda görevli özel güvenlik görevlileri eğitime alındı

Millî Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitim Kuramlarında Görev Yapan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında eğitim düzenlendi.

 

blank

blank

Milli Eğitim Müdürlüğü Tunca Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitime İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü  Yıldıray Yurtseven, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları  Kemal Soytürk, Müzekka Bayrak,Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Hizmetleri Bürosu ile İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri ve okullarda görev yapan özel güvenlik görevlileri katıldı.

Okullarda görevli özel güvenlik görevlileri eğitime alındı

Düzenlenen eğitim ile Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı çocukların güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri ve eğitim kurumlarına yönelik olası terör ve şiddet olayları ile öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  bağlı okul ve kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine eğitim vermek suretiyle, personelin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları sağlanacaktır.

Okullarda görevli özel güvenlik görevlileri eğitime alındı01

Program süresince, özel güvenlik görevlilerinin mesleki bilgilerini yükselterek, özel güvenlik hizmetini güvenli ve yüksek kalitede vermeleri ve her türlü terör, şiddet ve asayiş olaylarına hazırlıklı olmaları yönünde bilgi, tutum ve beceri kazanmaları hedeflenmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yapmış olduğu eğitim açılış konuşmasında: Sizler, “Millî Eğitim Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıkları arasında imzalanan “Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü” kapsamında ilimiz okullarının güvenliğini sağlamak için görevlendirildiniz. Bu görevi yaparken, görev yaptığınız okuldaki tüm öğrencilerimizi kendi evlatlarınızdan ayrı tutmayacağınızı, her bir öğrencimizin güvenliğini kendi çocuklarının güvenliğini sağlayan bir baba, bir anne hassasiyetiyle yapacağınıza gönülden inanıyorum.

Bizler, Vatanımızın, Bayrağımızın, Devletimizin, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiriyoruz. Sizler, çocuklarımızın eğitim yuvalarını daha da güvenli hale getirecek olan kişilersiniz; çocuklarımızın okul çevresinde yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmemesini istiyoruz. Sizler Emniyet birimleri ile irtibatlı bir şekilde okulun çevre güvenliğinin sağlayacaksınız. Bildiğiniz gibi her okulumuz emniyetten bir görevli ile doğrudan iletişim halinde. Sizler sorumlu olduğunuz okulun çevresinde bir olumsuzluk gördüğünüzde vakit kaybetmeden okul yönetimi ve ilgili emniyet yetkilisi ile irtibata geçeceksiniz. Bugün burada Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimlerinden yetkililerden, karşılaşılabilecek olumsuzluklar karşısında neler yapmanız gerektiğine ilişkin eğitimler alacaksınız. Eğitimin hayırlı olmasını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Okullarda görevli özel güvenlik görevlileri eğitime alındı03

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne  bağlı okul ve kurumlarda görev yapan 37 Özel Güvenlik Görevlisinin katıldığı eğitim programını, İl Emniyet Müdürlüğü; Asayiş, Özel Güvenlik, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri eğitici personeli tarafından yürütülecektir.(edirneajans)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ