Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

“Özel Dedektifler” Securitex 3. Güvenlik Teknolojileri Fuarı’na Damga Vurdu

“Özel Dedektifler” Securitex 3. Güvenlik Teknolojileri Fuarı’na Damga Vurdu

ANKARA ATO Congresium’un ev sahipliği yaptığı ve güvenlik sektöründen çok sayıda imalatçı ile kullanıcıyı bir araya getiren SecuriTex 3. Güvenlik Teknolojileri Fuarı, 6 – 9 Nisan 2017 tarihlerinde başkentlilerle buluştu.

 

ATO Congresium’un ev sahipliği yaptığı ve güvenlik sektöründen çok sayıda imalatçı ile kullanıcıyı bir araya getiren SecuriTex 3. Güvenlik Teknolojileri Fuarı, 6 – 9 Nisan 2017 tarihlerinde başkentlilerle buluştu.

Güvenlikle ilgili akla gelebilecek her türlü teknolojinin ve sistemin kullanıcıların beğenisine sunulduğu fuarda, farklı bir güvenlik sektörü de dikkat çekti. Özel dedektiflik hizmetleriyle fuarda yerini alan firmalar, sıra dışı takip mekanizmalarıyla büyük ilgi gördü. Bu firmalardan biri de Dünya Dedektiflik firmasıydı. İstanbul’da kurulan Dünya Dedektiflik, 4 yıldır hukuk sistemine yardımcı olacak dedektiflik hizmetleri sunuyor.

“700 EŞ TAKİBİ”

Dünya Dedektifliğin kurucusu olan Özel Dedektif Selçuk Toprak, genelde eşlerin birbirlerini takip ettirmek için kendilerine başvurduklarını belirtiyor ve ekliyor: “hizmet yelpazemiz oldukça geniş. Dolandırıcılık hizmeti, borçluların bulunması, öğrenci takibi, miras araştırması, katil yakalaması ve kayıp şahısların bulunması gibi hizmetlerimiz mevcut. Bu güne kadar bin 200 civarında iş yaptık ve bunların 700 kadarı eş takibi şeklinde.

“BAŞVURANLARIN YÜZDE 80’İ EŞİNİ TAKİP ETTİRMEK İSTİYOR”

Ben eşimi veya sevgilimi takip ettirmek istiyorum diye bize başvuranlar oluyor. Ancak böyle durumlarda belli kriterlerimiz var. Sevgili takipleri yasal çerçevede olmadığı için kabul etmiyoruz. Eş takipleri için de ortada bir boşanma davasının olması ve talebin bu süreç esnasında olması gerekiyor. Mevzuata uyarak bu işi yapıyoruz ve hukuk sistemine faydalı olmaya çalışıyoruz. Boşanma davalarında elde ettiğimiz deliller, mahkemeye sunulabiliyor.

“TAKİP ETMEK İÇİN HER ŞEY BU MOTORDA”

Takip ederken sadece motor kullanıyoruz. Motor’un arabaya göre avantajları var. Örneğin, belli olma olasılığı daha düşük ve dar yollarda hareket edebiliyor. Bunun yanında hareket halindeyken ters yöne girebiliyor ve zaman kazandırıyor. Böylelikle daha iyi bir takip performansına sahip oluyoruz. Motosikletimiz 118 beygir gücüne sahip. Şasesi ve diğer ek parçalarının üretimi bize ait. Oldukça hızlı olan motorumuzun üzerinde her türlü kamera var. Dijital fotoğraf makineleri, çeşitli objektif destekleriyle motorumuzun önünde ve arkasında bulunuyor. Kameraya ek olarak Drone da kullanıyoruz. Drone, motor hareket halindeyken takip yapıyor. Devamı kayıt yapan aksiyon kameralarımız var. Dürbünler var. Takip etmek için her şey bu motorda.”(Zafer)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ