Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Tarafından Yapılan Açıklama

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Tarafından Yapılan Açıklama

Büyük bir sektör haline gelen Özel Güvenlik Hizmetleri ile ilgili istatistiklerde;

 

blank

blank

1435 Özel Güvenlik Şirketinin, 444 Özel Güvenlik Eğitim Kurumunun, 289 Alarm İzleme Merkezinin, 95.577 Özel Güvenlik İzni  Verilen Yerin, 291 Kişi Korumasının, 283.431 Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin, 29.383 Silahlı Özel Güvenlik Görevlisinin, 1556.250 Özel Güvenlik Sertifikası bulunan kişinin, 1058.626 Özel Güvenlik Kimlik Kartı verilen kişinin olduğu görülmektedir.. Sektörün denetimi, Polis Başmüfettişlerimiz ve Valiliklerce gerçekleştirilmektedir.

 

2018 yılı içerisinde, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı olarak, bir taraftan denetim görevini ifa ederken diğer taraftan da temek hak ve hürriyetlerin korunması ve kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan  özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına başlanacaktır.

İçisleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile başlayan bu proje çerçevesinde ülkemiz genelinde özel güvenlik personeline yönelik bir eğitim programı ifa edilecektir.

Bu program çerçevesinde ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla, Etkili iletişim, Genel Kollukla İlişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, Güvenlik Tedbirleri ve Özel Güvenlik Hukuku alanlarında eğitim planı hazırlanmıştır.

Ayrıca AFAD Başkanlığı personelince kendi eğitim programları çerçevesinde katılım sağlanacaktır.

02.01.2018 tarihi itibariyle başlanacak olan eğitimlerin, 31.03.2018 tarihi itibariyle tamamlanması planlanmaktadır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ