Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Görevlileri Etkin Ve Kararlı Olmalı

Özel Güvenlik Görevlileri Etkin Ve Kararlı Olmalı

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanı Suat Çelik, “İnsanların yaptıkları iş sırasındaki kararlılıkları karşı tarafı net şekilde etkiler.

 

blank

blank

Eğer siz görevinizle ilgili yapmakla yapmamak arasında kararsızlık gösterirseniz, karşı taraf bunu size karşı kullanır.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı doğrultusunda güvenlik hizmetlerindeki kalitenin artırılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının koordinasyonunda ülke genelinde, özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim hizmetleri devam ediyor.

Çelik, Sinop Emniyet Müdürlüğü Şehit Önder Güzel Salonu’nda gerçekleştirilen ve üç gün sürecek eğitim programının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye geneline çok sayıda kişinin özel güvenlik görevlisi olarak görev yaptığını söyledi.

Hastane, havalimanı ve üniversiteler gibi önemli kurumlara gidildiğinde insanların karşısına ilk olarak özel güvenlik çalışanlarının çıktığına dikkati çeken Çelik, özel güvenlik görevlilerinin zaman zaman silahlı olarak da görev üstlendiklerine işaret etti.

Sinop'ta Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim

Uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere değişik kurumlarda koruma amiri veya müdürü olarak görev yaptığını belirten Çelik, özel güvenlik çalışanlarına görevleri sırasında kararlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

– Kararsız olmayın

Özel güvenlik çalışanının bir olayla karşılaştığında net ve kararlı tavır sergilemesi gerektiğini ifade eden Çelik, şöyle devam etti:

“İnsanların yaptıkları iş sırasındaki kararlılıkları karşı tarafı net şekilde etkiler. Eğer siz görevinizle ilgili yapmakla yapmamak arasında kararsızlık gösterirseniz, karşı taraf bunu size karşı kullanır ama siz kesin bir dille hedefinize dönüp yapmak istediğiniz işi ısrarla söylerseniz ve bunu yaparken etkin iletişim dilini kullanırsanız, mutlaka ama mutlaka başarılı olursunuz. Her ne kadar özel güvenlik görevlilerimiz asgari ücretle çalışsa da polisten daha fazla maaş alan arkadaşlarımız da var. Yaptığınız işin maddi boyutu önemli olmakla birlikte ‘aldığım para kadar görev’ anlayışı söz konusu olamaz.”

Çelik ayrıca, özel güvenlik görevlilerinin polis ve jandarmayla etkin iletişim halinde olmaları gerektiğine de vurgu yaparak, “Bunları yaparken mevzuat bilgisine hakim olmalı ve özel güvenlik hukukunu iyi bilmeliyiz. Biz, sizlerin oradan oraya savrulan bir meslek mensubu olmanızı asla istemiyoruz. ‘İş buldukça çalışıp, iş bulmadıkça çalışmayız’ mantığından vazgeçiniz ve planlamanızı yapınız. Bunlar bizim açımızdan çok önemli.” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ