Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Görevlileri ve Tıbbi Sekreterlere eğitim

Özel Güvenlik Görevlileri ve Tıbbi Sekreterlere eğitim
blank blank

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesislerinde çalışan Özel Güvenlik Görevlileri ve Tıbbi Sekreterlere ‘Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim’ konulu eğitim düzenlendi.

 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerden hizmet alan hasta ve yakınlarının daha nitelikli, daha kaliteli ve daha güzel sağlık hizmeti almasını sağlamak, hastanede hasta – personel arasında yaşanan sıkıntıları minimum seviyelere indirmek amacıyla birlik bünyesinde ‘Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim Eğitimi konulu eğitim düzenlendi. Birliğe bağlı sağlık tesislerinde görevli 174 Özel Güvenlik Görevlisi, 496 Tıbbi Sekreter olmak üzere toplamda 670 personelin katıldığı eğitimlerde ‘Hasta ve Hasta Yakınlarıyla İletişim’, ‘Öfke Kontrolü’ ve ‘Stres Yönetimi’ gibi konularda eğitim verildi.

‘Empati Kurun’

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk hastanelerde hasta ve yakınlarıyla yaşanabilecek durumlar karşısında öfke kontrolü, stresle başa çıkma yolları gibi konularda tıbbi sekreterler ve güvenlik personeline eğitim verildiğini söyledi. Hastane çalışanlarının empati kurarak hareket etmeleri gerektiğinin altını çizen Öztürk; “ Hasta memnuniyeti Genel Sekreterlik olarak üzerinde durduğumuz önemli konuların başında gelmektedir. Hastanelerimizde hastaları ilk karşılayan ve yönlendirmede önemli görevler üstlenen Tıbbi Sekreterler ve Özel Güvenlik Personeline de bu noktada önemli görevler düşüyor. Biz de ‘Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim konusunda eğitim düzenleyerek yaşanan sıkıntıları en aza indirmeyi amaçlıyoruz ” dedi.(Deha20)

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ