Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Görevlisi Tanık Olarak Dinlendi

Özel Güvenlik Görevlisi Tanık Olarak Dinlendi

İzmit Sanayi Mahallesi’nde para nakliye aracından yaklaşık 15 milyon lira çalınmıştı. Bu paranın yaklaşık 1.5 milyonu Eskişehir’de bazı sanıklarla birlikte ele geçirilmiş, geri kalan kısım ise bulunamamıştı. 5 sanıklı davada bugün aracın güvenlik görevlisi tanık olarak dinlendi.

İzmit Sanayi Mahallesi Pembe Köşk Sokak’ta, bir bankadan para alıp çıkan 34 NP 9294 plakalı zırhlı para nakil aracı soyulmuştu. Olayın detayları mahkeme sürecinde ortaya çıktı. Para nakil aracı şoförünün de olaya dahil olduğu öğrenildi. Araç sürücüsü Pembe Köşk Sokak’a geldiğinde bir anda aracı durdurdu. Bu sırada aracın çevresi silahlı 4 kişi tarafından sarıldı. Araçta olan ve olaya karışmayan diğer güvenlik görevlisinin ifadelerine göre bu esnada şoför olan güvenlik görevlisi, “Ailem ellerinde. Aracı durdurmazsam öldüreceklerdi. Sakın arabadan inme, seni de öldürürler” dedi.

Daha sonra aracın bagaj kapısı soyguncular tarafından açıldı. Ancak içeride çelik bir kasa daha vardı. Araç sürücüsü olan güvenlik görevlisi soygunculara daha önceden bu kasanın şifresini de vermişti. Soyguncular kasayı açtı.
Özel Güvenlik Görevlisi Tanık Olarak Dinlendi01

GÜVENLİK DE SOYGUNCU

Bu sırada şoför olan güvenlik görevlisi de araçtan indi ve soyguncularla birlikte parayı soyguncuların aracına yükledi. Ancak aracın bagajı bir miktar parayı almadı. Soyguncular o paraları nakil aracında bırakarak olay yerinden kaçtı. Nakil aracında 15 milyon lira vardı. Soyguncular yaklaşık 1,5 milyon lirayı alarak ortadan kayboldu. Kaçan soyguncular arasında şoför olan güvenlik görevlisi de vardı. Bu güvenlik görevlisinin soyguncularla birlikte hareket ettiği öğrenildi. Nakil aracında kalan diğer güvenlik görevlisi olay sonrasında hemen polisi aradı. Olaydan bir süre sonra iki soyguncu Eskişehir’de yakalandı. Yakalanan bu soyguncuların evinde yapılan aramada 1.5 milyon lira ele geçirildi. Diğer soyguncularda bu soyguncuların ifadeleri sonucunda yakayı ele verdi.

2019’A ERTELENDİ


Para nakil aracını soyan B.M., S.E., S.E., R.A., M.Ç. bugün hakim karşısına çıktı. Tamamı tutuklu yargılanan sanıklar önceki savunmalarını tekrar ederken, soyguna karışmayan ve soygun sonrasında polislere haber veren diğer özel güvenlik görevlisi tanık olarak dinlendi. Olay günü yaşadıklarını anlatan özel güvenlik görevlisi dinlendikten sonra duruşma 2019’a ertelendi.(kocaelibarış)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.