Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel güvenlik mülakatı yapıldı

Özel güvenlik mülakatı yapıldı
blank blank

Batman’da okullarda istihdam edilmek üzere 100 güvenlik görevlisi alımının gerçekleştirilmesi için mülakat yapıldı.

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 100 okulda istihdam edilecek özel güvenlik görevlileri için bugün mülakat yapıldı.

Sabah saatlerinde “Güvenli Okul Projesi” kapsamında Milli Eğitime Bağlı okullarda görevlendirilmek üzere İŞKUR İl Müdürlüğünce özel güvenlik başvuru yapanların mülakatları Halk Eğitim Merkezi 4’üncü katında yapıldı.

İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz’in de katıldığı mülakata şartları uyan 306 güvenlik görevlisi de hazır bulundu. Eviz, mülakatı geçecek güvenlik görevlileri için ayrıca noter huzurunda kura yapılıp, 100 güvenlik görevlisinin belirleneceğini söyledi. Güvenlik personelinin eğitim-öğretim yılının sonuna kadar istihdam edileceğini aktaran Eviz, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları ortak bir proje gerçekleştirdiler. Güvenli okul ortamını sağlamak için eğitim-öğretim boyunca güvenlik alımı yapıyoruz. 306 kişi başvurdu, biz 100 kişi alacağız. Çocuklara kötü rol model olacak kişileri tespit ve özel güvenliğe beden diliyle, güler yüzüyle, olaylara müdahale tarzıyla ilgili bir mülakat gerçekleştiriyoruz. Mülakatın ardından mülakatı yeterli puanla geçen arkadaşlarımız bu sefer noter huzurunda kuraya tabi tutulacaklar.” dedi. Projenin önemli olduğunu ifade eden Eviz, “Bu proje özellikle lise ve üstü işsizler için önemli bir fırsat oldu. Umarız bu her yıl gerçekleşmiş olur ve işsiz kesime de bir iş alanı olur. Amacımız; hem çocuklara hem güvenli bir okul ortamı sağlamak hem de işsizlerimizi istihdam etmektir. 30 Haziran’a kadar işe devam edecekler. Muhtemelen önümüzdeki hafta perşembe veya cuma işe başlarlar. Tabi onları okullarda neler yapmaları gerektiği noktasında hem emniyet hem psikologlar hem de milli eğitimin uzmanları eşliğinde iki günlük de eğitime tabi tutacağız.” diye konuştu. İşsizlere yönelik bu tür projelerin iyi olduğunu söyleyen mülakata katılan güvenlik görevlileri de projelerin belirli bir sınırda kalmayıp devam etmesi gerektiğini belirttiler.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ