Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Sertifikası Olanları Sevindiren Gelişme

Özel Güvenlik Sertifikası Olanları Sevindiren Gelişme

Üç bakanlık arasında yapılan, okullarda ‘özel güvenlik görevlisi’ personeli istihdamı yapılmasına yönelik protokol ile ‘özel güvenlik sertifikası’ olanlara…

 

blank

blank

İşsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla ‘İç İşleri Bakanlığı’, ‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ ve ‘Milli Eğitim Bakanlığı’ arasında, 2017 yılını son aylarında“Toplum Yararına Program” protokol imzalandı.

OKULLARDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ BULUNACAK

Bu protokol ile başta ‘güvenlik riskleri’ bulunan ve önlem alınması gereken okullar başta olmak üzere birçok okulda özel güvenlik personeli istihdam edilecek ve öğrencilerin ve okulların güvenliği sağlanmış olacak.

Bu önemli ve sevindirici gelişmeyi değerlendiren “Özel EFES Güvenlik Kursu” kurucusu Fuat Ölgen, “Özel güvenlik sertifikasına sahip vatandaşlarımıza olan ihtiyacı arttırmıştır. Binlerce özel güvenlik görevlisi istihdam edilecektir” dedi.

HANGİ ŞARTLAR GEREKİYOR

10 yıldır özel güvenlik eğitimi veren bir kuruluşun kurucusu olan ve şuanda Torbalı’daki Kazım Dirik Caddesi No: 38 adresinde bulunan merkezinde her yıl çok sayıda ‘silahlı’ ve ‘silahsızözel güvenlik görevlisi mezun ettiklerini belirten Fuat Öngen, “21 yaşını dolduran, ortaokul, lise ve üniversite mezunu, kadın veya erkek, askerlik durumu ne olursa olsun isteyen tüm vatandaşlar gelip bizden ‘özel güvenlik’ eğitimi alabilir” dedi.

“SİLAHSIZ” EĞİTİMİ 13 GÜN, “SİLAHLI” EĞİTİMİ 15 GÜN

Ortaokul mezunlarının sadece “silahsız” özel güvenlik sertifikası, lise ve üniversite mezunlarının ise hem “silahsız” hem de “silahlı” özel güvenlik sertifikası alabilme şansının olduğunu belirten Ölgen, “Silahsız sertifika eğitimi 13 gün, silahlı sertifika eğitimi ise 15 gün sürmekte.

Eğitimler hem teorik hem de pratik olarak verilmekte. Eğitim süreci tamamlandıktan sonra yaklaşık bir ay içinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan merkezi bir sınav ile başarı gösteren ve ‘sertifika’ almaya hak kazanan kişiler belli olmakta.

Sınavı geçemeyenlere 4 sınav hakkı tanınmakta. İzmir’deki sınavlar Buca’da yapılmakta.” diyerek hızlı ilerleyen süreç hakkında bilgiler verdi.

TORBALI, TİRE VE ÇEVRE İLÇELERDE BİRÇOK ÖĞRENCİMİZ ŞİMDİ İŞİNİ YAPMAKTA

Torbalı’daki merkezlerinde birçok kişiyi eğitip mezun ettiklerini ve bu öğrencilerinin sınavlarda başarı gösterip ‘sertifika’ aldıklarını belirten Ölgen, “Şimdi sadece Torbalı’da değil Tire’de ve çevre ilçelerde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapmakta olan birçok öğrencimiz bulunmakta. Hepsi işinin başında mesleğini en iyi şekilde yapmakta.” dedi.(buyuktire)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ