Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel güvenlik sınavları yarın yapılacak

Özel güvenlik sınavları yarın yapılacak
blank blank

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı sınav takviminde yer alan ve Nisan ayında yapılması planlanan ancak koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle ertelenen özel güvenlik sınavı yarın gerçekleştirilecek.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 21 Haziran 2020 tarihine ertelenen 87. Temel ve 63. Yenileme Eğitimi sınavı yarın saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Yeni normalde yapılacak olan ilk özel güvenlik sınavında covid-19 virüsü nedeniyle alınan tedbirler ön planda yer alacak. Sınava katılan adaylar maske takacak, bekleme ve sınıflarda ki oturma düzeninde, sosyal mesafe kuralı uygulanacak. Ateş ölçer ile ölçümleri yapılan adaylar sınav salonlarına alınacak.

Özel güvenlik sınavına katılacak silahsız güvenlik adaylarından sınavda 100 soruyu cevaplamaları istenecek. Silahlı güvenlik adaylarından ise 100 soru dışında buna ek olarak 25 adet silah bilgisi ve atış sorularını da cevaplamaları istenecek. Özel güvenlik sınavlarında başarılı olmak için gerekli olan puanlarınızı nasıl hesaplayacağını bilmiyorsanız, öğrenmek için “Özel Güvenlik Sınavı Puanı Hesaplama” yazımızı okuyabilirsiniz.

Özel güvenlik sınavlarında sınav sorularının hangi dersten kaç tane soru sorulduğu ile ilgili bilginiz yoksa, “Özel Güvenlik Soruları Ağırlık TablosuBURADAKİ yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Özel güvenlik sınavlarına daha iyi hazırlanabilmek için size yol gösterecek “Özel Güvenlik Sınavlarına Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yarın yapılacak özel güvenlik 87. temel eğitim ve 63. yenileme eğitimi sınavına az bir zaman kaldı, son kez sınav konularına ve daha önce çıkmış sorulara göz atmak isterseniz, web sitemizin eğitim dokümanlarından yararlanabilirsiniz.

Sınavdan önce kendinizi sınamak isterseniz, “Silah Bilgisi Online Test“i ve diğer “Online Deneme Sınavı“nı deneyebilirsiniz.

Sınava ait soru ve cevapların 23 Haziran 2020 tarihinde yayınlanması planlanmaktadır, sınav soru ve cevaplarını sitemizden takip edebilirsiniz.

Özel güvenlik sınav sonuçları ise 10 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

Özel güvenlik sınavına girecek tüm adaylara başarılar dileriz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ